środa, 22 sierpnia 2012

Zatrzymać choć na chwilę...

Uwielbiam robić zdjęcia a potem je oglądać. Zatrzymuje na foto to, co mi się podoba. To, co chciałabym zatrzymać na dłużej. A przyroda jest cały czas inna i zadziwiająca..


"Zmysły strzegą bram, za którymi mieszka duch. Jest wszakże zmysł tak lotny i nieujarzmiony, że niczym obłok z łatwością przenika wszelki mur i zmienia fortecę serca w rozległe pole pachnących traw i słodkiego kwiecia. Zapach przenosi duszę ślepą i głuchą do krain, których dotąd nie zaznała. Woń ziela lub uzdrawiającego kwiatu może sprawić więcej niż tysiąc słów, a dzięki aromatom ów święty zmysł przecina więzy czasu."


Brzoza, fot.Gniewomira

                            Brzoza skąpana pogwizdem...

Kicia, fot.Dobrosława

                                               Kotka o dzikim spojrzeniu :)


Kotka Balbinka, fot.Dobrosława

Kotka, fot.Dobrosława
                           Miluchny wierny przyjaciel i domowin...

Aksamitka
                    Kwiat o wszystkich barwach miodu...

Aksamitka, fot.Dobrosława

Aksamitka wysoka

Żmij, fot.Dobrosława


Jaszczurka, mieszkanka mojego ogrodu...

Czerwony mak, fot.Dobrosława
              Mak oblany czerwoną nutą wspomnienia...

Mlecz, fot.Dobrosława


Tańczące z wiatrami....Szałwia, fot.Dobrosława
Dziewanna, fot.Dobrosława

Motyl, fot.Dobrosława


"Wszystko zawiera się we wszystkim. Niech ten, kto szuka odpowiedzi, patrzy nie dalej, niż sięga wyciągnięta dłoń. Niech świadomie pyta Ziemi pod stopami i niczym Drzewo przyciąga ze wszech stron życiodajną Wiedzę. Pytaj z czystym sercem, a odpowiedź znajdzie się sama, albowiem niewinny bez trudu wstępuje na właściwą drogę."

Nagietek, fot.Dobrosława

Słonecznik i Maja :) fot.Dobrosława

"Człowiek powinien oglądać świat wewnętrznym okiem; w przeciwnym razie wiele mu umyka. Dużo jest fal, które uderzają o wybrzeża zmysłów, ale dla niektórych piasek zawsze pozostaje suchy. Patrz sercem, inaczej oczy są ślepe. Światło jaśnieje a niebiosa błyszczą ogniem, lecz któż to zobaczy? Kiedy otworzy się wewnętrzne oko, a serce odzyska spokój, wielka światłość przeniknie i wypełni przestrzeń."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz