jagaa

jagaa

niedziela, 8 lutego 2015

Szowiniści katoliccy nie chcą konwencji - bić czy nie być?

Prawica uważa, że konwencja Rady Europy o zapobieganiu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej nie jest Polsce potrzebna, fot. polska.newsweek.pl

W skrócie, jeżeli komuś nie zechce się czytać całości art.;
-sprzeciw prawicy wobec konwencji -im wcale nie chodzi o gender
-konwencja nie promuje gender czy homoseksualizmu
-konwencja, jak sama nazwa mówi, wprowadza większą ochronę ofiar przemocy
-konwencja chroni kobiety przed urojeniami oprawców, którzy przez swój fanatyzm religijny mają dziury w mózgu.
-konwencja dąży do większego i bardziej precyzyjnego egzekwowania prawa
Jak zwykle  w sprawach kobiet najwięcej mają do powiedzenia radykalni katolicy płci męskiej.
W szczególności najgłośniej szczekają purpuraci, "kupa sadła i zmętniałego mózgu",  faceci, stali bywalcy domów uciech i rozrywek cielesnych, wygłodniałe kobiet sępy, którzy w ramach rozrywki gwałcą dzieci, najwięksi grzesznicy prawią ludziom jak maja żyć, wypełzając ze swoich luksusowych aut kulają się do domu bożego, by głosić kazania o prawach bożych, moralnym postępowaniu i grzechach... Facet, który wlecze na sobie świeży zapach prostytutki do kościoła zza ołtarza opowiada jak to grzesznicy będą się smażyć w piekle. . Wspaniale, ludzie wierzą. Wierzą i płacą.  Zastanawiam się w którym miejscu Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej tak bardzo godzi w "tradycję" katolików?
Może nie podoba się  Rozdz. III Art.12 Pkt 5 : "Strony czuwają, by kultura, zwyczaje, religia, tradycja lub tzw. „honor" nie były uznawane za usprawiedliwiające akty przemocy objęte zakresem niniejszej konwencji". ? Czyli katolicy wierni swojej tradycji chrześcijańskiej są przeciwni konwencji, ponieważ   majestat penisa znacznie straci na ważności, to jak policzek lub kopniak w tłusty zad dla czarnych sukienkowych cepów, by nauczać na lekcjach religii, że kobieta jest równa mężczyźnie, że ojczulkowie kościołowi tacy jak Tomcio z Akwinu czy Chryzostom,  byli kłamcami, którzy pastwili się nad losem kobiet, układali bajeczki, by móc  z łatwością manipulować głupimi owieczkami i by kobitki za dużo nie fikały, nie brały się za politykowanie - wg wielkich ojców kościoła kobieta służyć miała jako materiał rozrodczy. Tyle. To jest główna i jedyna rola jaką kościół wymyślił dla kobiet, która się sprzeciwiała i mądrzyła się - stos. Nie dziwię się, że przeciw konwencji wystąpili najbardziej cyniczni posłowie, którzy liżą tyłki purpuratom aż do białej kości, oczywiście za korzyści doczesne jak i te po trupim bycie, ale dziwię się i to cholernie, że kobity protestują.  Czyli Kempa jest przeciwna konwencji przeciw przemocy wobec kobiet...... więc Kempa popiera przemoc?  Czyżby syndrom katolickiego cierpiętnictwa? Im więcej cierpię, tym większe zasługi w niebie - największe kłamstwo przeciw człowiekowi!Sadurska twierdzi, że " Konwencja nakazuje ślepe zwalczanie tradycji i kultury." - pytam się w którym miejscu konwencja nakazuje zwalczanie kultury i jakiej tradycji? tradycji poniżania kobiet? Tradycji stawiania kobiet podrzędnie w stosunku do mężczyzn? Tradycji traktowania kobiet jak "worek łajna"?
Taka jest wasza kultura i tradycja:


Tertulian, (160-220) Ojciec Kościoła:

# Kobieta to bezbożne furie chuci.

# To brama, przez którą wdziera się diabeł
  
 

Św. Klemens Aleksandryjski (ok. 150-ok. 215), filozof i teolog chrześc.; ojciec Kościoła:

# U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywoływać wstyd.


Św. Augustyn, 354-430 — jeden z największych Ojców Kościoła:

# Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie.

 Gdyby ludzie mogli dostrzec to, co kryje się pod skórą... oglądanie kobiety powodowałoby tylko wymioty... Skoro sami nawet koniuszkami palców nie chcemy dotykać śluzu i łajna, dlaczego tak gorliwie pożądamy objęcia naczynia z nieczystościami"
Św. Odo ( 878-942)
opat Cluny


"Obejmować kobietę to tak, jak obejmować wór gnoju.." - Odo z Cluny

  "Ich (kobiet) powab składa się z flegmy i krwi, z wilgoci i żółci. Gdyby ktokolwiek zastanowił się, co ukrywa się w dziurkach od nosa, w gardle i w brzuchu, doszedłby do wniosku, że są tam tylko nieczystości. A jeżeli nie możemy nawet czubkiem palca dotknąć flegmy czy kału, jak przeto możemy pragnąć obejmować worek łajna"
Św. Odo ( 878-942):
opat Cluny -
dzisiaj pamięć takiego obrzydliwca jest czczona w kościele katolickim 18 listopada i jest on nazywany "ojcem kościoła".
Czy Sadurska obawia się zwalczania takiej "kultury"? Na pewno nie chodzi o dobro ofiar przemocy, tylko o status penisów z klanu watykańskich pogromców łechtaczek.

Co złego jest z ogólnym zapisie konwencji? :

Rozdział III
Zapobieganie
Artykuł 12
Zobowiązania ogólne
1. Strony podejmą
działania niezbędne by promować zmianę społecznych
i
kulturowych wzorców zachowań kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, tradycji oraz innych praktyk opartych na idei niższości
kobiet lub na stereotypowych rolach kobiet i mężczyzn.
2.
Strony przyjmą niezbędne regulacje prawne i inne środki 
by zapobiegać wszystkim formom przemocy objętym
 zakresem niniejszej konwencji,
popełnianych przez osoby fizyczne lub prawne.
3. Przy podejmowaniu wszelkich działań zgodne z postanowieniami niniejszego
rozdziału uwzględnia się i zaspokaja specyficzne potrzeby
 osób narażonych na
przemoc ze względu na szczególne okoliczności oraz należy mieć na względzie
prawa człowieka wszystkich ofiar.
4. Strony podejmą działania niezbędne by zachęcać społeczeństwo, zwłaszcza mężczyzn i chłopców, do aktywnego udziału w zapobieganiu wszystkim
formom przemocy objętym zakresem niniejszej konwencji.
5. Strony czuwają, by kultura, zwyczaje, religia, tradycja
 lub tzw. „honor" nie
były uznawane za usprawiedliwiające akty przemocy objęte zakresem niniejszej konwencji.
6. Strony podejmą działania niezbędne by promować 
programy i działania na rzecz pełnego wzmocnienia kobiet.
Całość konwencji jest tutaj

Ludziom, którzy uwierzyli na słowo pisowskim bojownikom, że konwencja jest zła, radzę przeczytać CAŁĄ konwencję, nie ma tam nic o promowaniu czy propagowaniu homoseksualizmu i zjawiska gender, jest natomiast głównie mowa o RÓWNOŚCI PŁCI, duży nacisk na ochronę ofiar przemocy, jest mowa o karaniu za okaleczanie kobiet m.in. z powodów religijnych, w konwencji jest mowa o nakazie wprowadzania programów szkolnych o zapobieganiu przemocy.


Przeciwnicy konwencji, w szczególności purpuraci, twierdzą, że konwencja nie wnosi nic nowego, że przemoc jest spowodowana brakiem środków do życia, alkoholizmem itd. WŁAŚNIE! To ja się ku*rwa pytam, czy kobiety mają być temu winne, że facet stracił pracę i kasy nie ma i że mało zarabia lub, że wszystko przepił z kumplami?! Za to winna jest kobieta?! Konwencja wnosi WIĘKSZĄ OCHRONĘ OFIAR PRZEMOCY DOMOWEJ! Najpierw zapoznajcie się z treścią a potem wyciągnijcie sami wnioski i nie dajcie się wmanipulować w urojenia poPISowych radykalnych fanatyków religijnych - oni zawsze będą stawiać nad dobrem człowieka nieistniejącego boga, którego nawet sondy Woyagera 1 i 2, które wyleciały poza układ słoneczny i nie zlokalizowały ani boga ani świętego nieba. 
Paradoksalnie idąc katolickim tokiem myślenia, nieszanowni posłowie poPiSowych bredni, wszystko na Ziemi dzieje się z woli waszego boga, więc konwencja też - więc Pis, Terlikowski i inne indorki watykańskiej świty powinni przyjąć to zdarzenie z pokorą - jak na prawdziwego katolickiego chrześcijanina przystało, no w końcu "niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba" - (cyt. z "Zemsty" A.Fredry, człowieka, który nienawidził urojeń i bredni kościelnych, cytat ten, jak wiele innych, został przechrzczony na semicką modłę przez sępów katolickich)

Dla PiSu nie ważny jest program antyprzemocowy, nie ważne jest, że najczęstszym zadawanym pytaniem kobietom, które zgłosiły fakt przemocy domowej na policję, jest "Co pani takiego zrobiła, że mąż panią tak pobił?", to jest mało istotne, dla posłów PiSu najważniejszy jest problem gender, ważniejsze od skatowanej twarzy jest problem, czy ktoś z penisem między nogami wcale go nie chce, bo chce mieć cycki.
Wydaje mi się, że dupoliżcom z PSLu i PiSu wcale nie chodzi o gender, szczekają najgłośniej o gender, bo uważają, że ludziom takimi argumentami zamydlą oczy, ludzie boją się nowego, nie lubią mówić o inności, nie chcą zmian, boją się czegoś innego, więc jak szczekaczki tumiwisizmu poplotą o gender, to ludzie pójdą ich śladem i będą przeciwni całej konwencji....  Fanatycy katolickiej religii boją się ZMIANY MENTALNOŚCI, zmian jakie od dzieciństwa będą wpajane dzieciom, że cierpienie zostanie wynagrodzone nam przez boga po śmierci jest złe, że to jest chore myślenie, że kobiety powinny być odważne i żeby przestały się bać swoich oprawców, żeby przestały myśleć, że nie mogą rozstać się ze swoim mężem-katem, bo wiąże ich ślub kościelny, by przestały myśleć "co bóg złączył człowiek nie może rozłączyć" - żeby nie spotkała nas kara boska, a tak naprawdę ślub kościelny tyle wnosi do naszego życia, co ślub w oborze pośród kóz.

 Dzisiaj jeśli mąż/partner znęca się nad żoną psychicznie i ekonomicznie, to w świetle prawa nie robi nic złego, złamie prawo jeśli dojdzie do przemocy, to znaczy, że jak facet dąży do użycia przemocy, czyli ma zamiar przylać swojej żonce - to nie jest złe, złe będzie jeśli podbije jej oko, przytrzaśnie drzwiami i najlepiej żeby było dużo siniaków, bo jeden zawsze mogła sobie nabić przez przypadek. Oczywiście za pierwsze przewinienie nic chłopu nie zrobią - bo przykładny mąż, chodzi do kościoła, wcześniej kobity nie bił - więc pierwszy raz jest w gratisie od państwa, za darmo.  Drugie lańsko też nie zawsze kończy się konsekwencją dla kata; gwałt na żonie jest wyśmiewany przez płeć męską - czyli jest to dla cepów niemożliwe - bo żona, chce czy nie, dać musi (no w końcu chłop jej za darmo trzymał nie będzie). Jeśli mąż się awanturuje, znęca się psychicznie - wg dzisiejsze prawa, dopóki nie zrobi demolki w mieszkaniu i nabije guza żonie, nie łamie prawa. Przylać można kobiecie na przykład bo zupa była za słona, bo mu cukru w herbacie nie wymieszała, bo podała za gorącą zupę, bo odkurza w jego obecności (takie rzeczy robi się kiedy samiec jest w pracy lub kiedy posuwa inne ciało), wykręcić ręce kobiecie można na przykład, kiedy prosi o większą kwotę na zalegające rachunki lub kiedy nie poda piwa na czas samcowi oglądającemu mecz w tv, z liścia kobiecie można strzelić kiedy zwróci uwagę samcowi przy kolesiach, że trawy nie wykosił lub, że nie wyniósł śmieci.
 A kiedy samiec wywęszy inną samicę i przyprowadzi do gniazda, wtedy stara samica musi odejść - takie zasady, penis rządzi i penis wymaga.

 
Konwencja to zmienia, daje większą ochronę ofiarom. Więc przeciw czemu protestuje karzeł nielot i jego świta? 

Czy konwencja nie chroni też muzułmańskich kobiet, które są poniewierane, poniżane, okaleczane i maltretowane przez swoich mężów, którzy w imię urojonego allaha mogą robić z nimi wszystko, są traktowane jak przedmiot, który ma im być poddany - bo bóg tak chce?
 Konwencja dąży do zmian, zmusza do rygorystyczniejszego egzekwowania prawa, do zaostrzenia prawa odnośnie przemocy wobec kobiet i dzieci, także wobec mężczyzn, wobec przemocy domowej.

A może konwencja antyprzemocowa nie odpowiada męskim szowinistom w tym miejscu? (podkreślone na czerwono przeze mnie);

 Art.4, pkt.3:
3. Wdrażanie postanowień niniejszej konwencji przez  Strony,  zwłaszcza
rozwiązań chroniących prawa ofiar, będzie zapewnione bez jakiejkolwiek
dyskryminacji ze względu na: płeć, płeć społeczno
-kulturową, rasę, kolor skóry,
język, religię, poglądy polityczne i inne, pochodzenie narodowe lub społeczne,
przynależność do mniejszości narodowej, sytuację majątkową, urodzenie,
orientację seksualną, tożsamość płciową, wiek, stan zdrowia,
niepełnosprawność, stan cywilny, status uchodźcy, migranta lub inny.

Rysunkowy komentarz Henryka Sawki do uchwalenia konwencji antyprzemocowej / fot. Henryk Sawka

 05-02-2015 , ostatnia aktualizacja 05-02-2015 15:55

- Polski episkopat zastrasza posłów i wmawia im, że powinni głosować zgodnie z katolickim sumieniem - mówi szefowa działu Społeczeństwo "Newsweeka" Renata Kim. Przypomina także, że posłowie mają głosować zgodnie z interesem wszystkich obywateli, a obywatel ma prawo dokonywać własnych wyborów. (źródło)
ofiarami przemocy domowej pada rocznie nawet 1 milion Polek / fot. Shutterstock

" Polscy politycy myślą tak: kaci żon i dzieci to w tym kraju prawie milionowy elektorat. Szkoda byłoby stracić ich głosy, ratyfikując jakąś antyprzemocową konwencję."
 Dzisiaj strach wypowiadać się na niektóre tematy, bo zaraz posądzą cię o obrazę uczuć religijnych, nie można publicznie wyrażać swojego zdania na temat prezydenta - bo ciupa,  gadasz, że papież ma penisa - to już przestępstwo- obraza uczuć religijnych (grozi za to dwa lata ciupy), czy Jezus była kobietą?- pytanie nie na miejscu, obraza uczuć religijnych..
JEŻELI PIS DOJDZIE DO WŁADZY BĘDZIEMY MIELI PAŃSTWO WYZNANIOWE!

Kolejny przykład, który dzięki konwencji zostanie zmieniony;

Dzisiaj kobieta z nieletnim dzieckiem, która jest maltretowana przez męża musi uciekać z domu i tułać się po domach tzw. samotnej matki. W konwencji antyprzemocowej czytamy:


Artykuł 52
Nakazy doraźne
Strony przyjmą niezbędne
regulacje prawne lub inne rozwiązania w celu
zapewnienia aby
właściwe władze uprawnione były do nakazania sprawcy aktu
przemocy, w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia, opuszczenia miejsca
zamieszkania ofiary lub osoby zagrożonej przemocą domową, na odpowiedni
okres oraz zakazania wchodzenia do lokalu zajmowanego przez ofiarę lub osobę
zagrożoną lub kontaktowania się z ofiarą lub osobą zagrożoną. Działania
podejmowane zgodnie z niniejszym artykułem będą dawać pierwszeństwo
bezpieczeństwu ofiar lub osób zagrożonych STATYSTYKI:


Według Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości co rok przemocy fizycznej i seksualnej doświadcza od 700 tys. do 1 mln Polek. W wyniku przemocy w polskich domach złych ginie rocznie około 150 z nich. Sześć na siedem z nich skatowali byli albo obecni partnerzy. Część z nich po tym, jak szukały pomocy, ale zostały odesłane z kwitkiem. „Co pani zrobiła, że mąż tak panią pobił?” - niejednokrotnie słyszały od dzielnicowych, prokuratorów i sędziów.
 Nad Wisłą ciągle brakuje specjalistycznych ośrodków dla ofiar przemocy. Nie istnieje telefon zaufania, który działałby przez cały tydzień, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Brak organu, który koordynowałby wszystkie rozsiane po ministerstwach antyprzemocowe projekty. Policja ciągle nie ma uprawnień do natychmiastowej izolacji ofiar od sprawców przemocy. W efekcie, kiedy za policyjnym patrolem zatrzaskują się drzwi, ofiara zostaje na nowo z katem sam na sam. Konwencja mogłaby to zmienić.
 źródło

Gowin, przeciwnik konwencji antyprzemocowej twierdzi, że jest ona feministyczna.


wybrane komentarze dotyczące tematu:


~ja1 : Kościół katolicki chyba opiera się na kobiecych narządach rozrodczych ,inaczej na zawartości damskich majtek . (nie nazwę tego tak jakby tu trzeba ). Dziewictwo ,czystość ,celibat ,prokreacja , wielodzietność ,anty antykoncepcja ,pochwała ciemnoty seksualnej ,anty in vitro ......Przede wszystkim to czepianie się kobiet ,którym można przyłożyć w razie czego ..A podobno chodzi o miłość Boga i bliźniego .Jestem wiekowym katolikiem i eskalacja seksu w Kościele jest już tak obrzydliwie nasilona jak w filmach porno . zwiń

5 lut 15:56 | ocena: 95% | odpowiedzi: 5

~WSTYD, wielki wstyd...na caly SWIAT! : W innych krajach jest tak, ze takie cos nie mialoby wogole miejsca, zeby kk narzucal i mieszal w polityce, to nie do pomyslenia?! Aby czarnokieckowe dziadygy, wspierali przemoc?!!! To zgnilki z awansu spolecznego, w ich rodzinach, to widac praktykowano po mszy..bicie bab i dzeciokow, tak bylo u nich przez pokolenia i oni to akceptowac chca nadal?! Wstyd...zacofana Polsko, rzadza wami zgnile stetryczlae dziadygy, nie trawie ich! zwiń

5 lut 16:57 | ocena: 88% | odpowiedzi: 16


~Odrodzony do ~Sławek: Bo najczęściej pochodzą z wielodzietnych rodzin, gdzie "tato" nie raz podnosił rękę na Matkę. Bo tak jak znaczna większość religii uważa Kobietę za istorę niższą. Bo od urodzenia wciskają człowiekowi ciemnotę pobierając za to kasę. Bo całą działalność "duszpasterską" opierają jedynie na strachu i wierze w ten strach. Bo klerycy podczas całego okresu studiów są indoktrynowani i kształtowani na samolubów. Bo całe życie kłamią mówiąc o pomocy, współczucia i innych dodatnich cechach, których nie posiadają. Bo przypisują sobie prawo władzy nad człowiekiem wciskając mu że są w stanie cokolwiek załatwić "na tamtym świecie". Propagując ubóstwo sami żyją w rozpuscie i przepychu.
Oni zwyczajnie wykonują swój zawód, jak fryzjer, szewc i im podobni. Od rzemieślników róznią się tym, że są chciwi , zachłanni, kłamliwi etc. etc.etc. zwiń

5 lut 15:56 | ocena: 86% | odpowiedzi: 5


~bibi do ~blabla: Nigdzie nie jest napisane, że popierają przemoc, ale nigdzie nie napisali, że potępiają przemoc wobec kobiet i dzieci. Najłatwiej gnębić najsłabszych : kobiety , dzieci, starszych ludzi i zwierzęta. Nigdzie nie spotkałam się , żeby kościół sprzeciwiał się przemocy wobec nich, by potępił krzywdzicieli. Rodzina to rodzina , a jak nie aprobujesz przemocy w rodzinie, buntujesz się, nie pozwalasz maltretować siebie i dzieci lub- co gorsza - w obronie przywalisz łachudrze w ryło, zwyczajnie grzeszysz. A na zarzut o molestowaniu dzieci, to jeden taki mądry odpowiedział, że dzieci same włażą im do łóżek. Ręce opadają, jak biskupi zaczynają się wypowiadać o codziennym życiu . Oni są z innej planety. zwiń

5 lut 16:06 | ocena: 83% | odpowiedzi: 3Tak konwencja to uderzenie w patologiczną rodzinę, w której występuje przemoc! 

 
Lista posłów bezrozumnych i/lub służalczych wobec biskupów i/lub nierozumiejących konwencji i/lub cynicznych i/lub wspierających sprawców przemocy domowej i/lub głosujących przeciw ratyfikacji konwencji, a było 175 posłów:
- PO: 3,
– PiS: 127,
– PSL: 19,
KPSP: 15,
– posłowie niezależni: 11.


PLATFORMA OBYWATELSKA:
1.
Biernacki Marek
2.
Budnik Jerzy
3.
Staroń Lidia
POSLKIE STRONNICTWO LUDOWE:
1.
Godson John Abraham
2.
Grzeszczak Eugeniusz Tomasz
3.
Kalemba Stanisław
4.
Kasprzak Mieczysław
5.
Kłopotek Eugeniusz
6.
Łopata Jan
7.
Maliszewski Mirosław
8.
Ozga Krystyna
9.
Pawlak Mirosław
10.
Pawlak Waldemar
11.
Piechociński Janusz
12.
Sawicki Marek
13.
Smolarz Henryk
14.
Sosnowski Zbigniew
15.
Stefaniuk Franciszek Jerzy
16.
Sztorc Andrzej
17.
Tokarska Genowefa
18.
Walkowski Piotr
19.
Zgorzelski Piotr
KPSP:
1.
Dąbrowski Andrzej
2.
Dera Andrzej
3.
Golba Mieczysław
4.
Gowin Jarosław
5.
Jaki Patryk
6.
Kempa Beata
7.
Mularczyk Arkadiusz
8.
Popiołek Krzysztof
9.
Rojek Józef
10.
Romanek Andrzej
11.
Siarka Edward
12.
Woźniak Tadeusz
13.
Ziobro Jan
14.
Ziobro Kazimierz
15.
Żalek Jacek
POSŁOWIE NIEZRZESZENI:
1.
Dorn Ludwik
2.
Galla Ryszard
3.
Girzyński Zbigniew
4.
Hofman Adam
5.
Jagiełło Jarosław Tomasz
6.
Kamiński Mariusz Antoni
7.
Rogacki Adam
8.
Smirnow Andrzej
9.
Szeliga Piotr
10.
Wipler Przemysław
11.
Wróbel Marzena Dorota


PiS:

1.
Abramowicz Adam
2.
Adamczyk Andrzej
3.
Andzel Waldemar
4.
Ardanowski Jan Krzysztof
5.
Arent Iwona Ewa
6.
Ast Marek
7.
Babalski Zbigniew
8.
Babiarz Piotr Łukasz
9.
Babinetz Piotr
10.
Bartuś Barbara
11.
Bąk Dariusz
12.
Bernacki Włodzimierz
13.
Bętkowski Andrzej
14.
Błaszczak Mariusz
15.
Błądek Antoni
16.
Bogucki Jacek
17.
Brudziński Joachim
18.
Bubula Barbara
19.
Chmielowiec Zbigniew
20.
Czarnecki Przemysław
21.
Czarnecki Witold
22.
Czartoryski Arkadiusz
23.
Czesak Edward
24.
Ćwik Piotr Krzysztof
25.
Dobrzyński Leszek
26.
Dolata Zbigniew
27.
Duszek Marcin
28.
Dziedziczak Jan
29.
Dziuba Tadeusz
30.
Falfus Jacek
31.
Giżyński Szymon
32.
Gołojuch Kazimierz
33.
Gosiewska Małgorzata
34.
Górski Artur
35.
Hoc Czesław
36.
Hrynkiewicz Józefa
37.
Jach Michał
38.
Janczyk Wiesław
39.
Janik Grzegorz
40.
Jasiński Wojciech
41.
Jaworski Andrzej
42.
Jurgiel Krzysztof
43.
Kaczyński Jarosław
44.
Kamiński Mariusz
45.
Kłosowski Sławomir
46.
Kołakowski Lech
47.
Kołakowski Robert
48.
Kowalczyk Henryk
49.
Kownacki Bartosz
50.
Kraczkowski Maks
51.
Krasulski Leonard
52.
Król Piotr
53.
Kruk Elżbieta
54.
Kuchciński Marek
55.
Kwiatkowski Adam
56.
Kwitek Marek
57.
Latos Tomasz
58.
Lipiec Krzysztof
59.
Lipiński Adam
60.
Łatas Marek
61.
Łopiński Maciej
62.
Machałek Marzena
63.
Maciejewski Krzysztof
64.
Macierewicz Antoni
65.
Malik Ewa
66.
Małecki Maciej
67.
Masłowska Gabriela
68.
Mastalerek Marcin
69.
Materna Jerzy
70.
Matusiak Grzegorz
71.
Matuszewski Marek
72.
Mazurek Beata
73.
Michałkiewicz Krzysztof
74.
Moskal Kazimierz
75.
Naimski Piotr
76.
Nowak Maria
77.
Opioła Marek
78.
Osuch Jacek
79.
Paluch Anna
80.
Pawłowicz Krystyna
81.
Pięta Stanisław
82.
Piontkowski Dariusz
83.
Piotrowicz Stanisław
84.
Polaczek Jerzy
85.
Polak Marek
86.
Polak Piotr
87.
Pyzik Piotr
88.
Rafalska Elżbieta
89.
Rzońca Bogdan
90.
Sadurska Małgorzata
91.
Sasin Jacek
92.
Sądel Jerzy
93.
Schreiber Grzegorz
94.
Seliga Dariusz
95.
Sellin Jarosław
96.
Smoliński Kazimierz
97.
Sobecka Anna Elżbieta
98.
Sobierajski Czesław
99.
Sońta Krzysztof
100.
Sprawka Lech
101.
Stawiarski Jarosław
102.
Strzałkowski Stefan
103.
Suski Marek
104.
Szarama Wojciech
105.
Szczerski Krzysztof
106.
Szczypińska Jolanta
107.
Szlachta Andrzej
108.
Szmit Jerzy
109.
Szwed Stanisław
110.
Szydło Beata
111.
Szyszko Jan
112.
Świat Jacek
113.
Tchórzewski Krzysztof
114.
Telus Robert
115.
Terlecki Ryszard
116.
Tobiszowski Grzegorz
117.
Warzecha Jan
118.
Waszczykowski Witold
119.
Witek Elżbieta
120.
Wojtkiewicz Michał
121.
Woźniak Grzegorz Adam
122.
Zalewska Anna
123.
Zawiślak Sławomir
124.
Zbonikowski Łukasz
125.
Zieliński Jarosław
126.
Zuba Maria
127.6 komentarzy:

 1. We mnie się aż gotuje... cisną się same niecenzurowane słowa, żeby kobiety były przeciwko tej konwencji ?? , bo że faceci chcą nam urządzać życie, to nie nowość. Ale żeby kobiety?? Niby jesteśmy wolne i żyjemy w wolnym państwie, a to jak nie do brzucha nam zaglądają, to teraz usprawiedliwiają swoją agresję i jeszcze każą milczeć. Ja się na to nie godzę!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I żeby tego barbarzyństwa nie uregulować wcześniej?? dopiero teraz, aż Konwencją Rady Europy, to inszy Skandal!

   Usuń
  2. Dopóki nie będzie równości płci i rządzić będzie patriarchat, dopóty będzie patologia.
   Skazać biednego za kradzież batonika (kradzież wymuszona głodem) można ekspresowo, a już za przemoc w rodzinie trudno, sprawa przemocy w rodzinie ciągnie się tak długo, aż ofiara odpuści - czyli wycofa oskarżenie, wtedy sprawa jest umarzana. Właśnie takie absurdy konwencja antyprzemocowa wyklucza- wg owej konwencji sprawa taka nie mogłaby być umorzona, nawet jeśli ofiara wycofałaby oskarżenie.
   Konwencja taka może nie byłaby potrzebna jeśli zaostrzone bardziej by było prawo, jeśli organy ścigania lepiej egzekwowali by prawo, ale niestety, ciągle prawo jest dostosowywane pod przestępców - policji odbiera się prawa, policjanci rozkładają ręce, bo w takich sytuacjach niewiele im można - mogą tylko interweniować, czyli pouczyć takiego molestatora i na tym koniec a ofiara zostaje nadal pod jednym dachem z tyranem. A najwięcej cierpią najmniej winni czyli dzieci. Poza tym kobiety (nie chcę tu nikogo urazić) wynoszą z domu rodzinnego taką mentalność poddaństwa, bezwzględnie dostosowują się partnerowi, nie potrafią używać słowa "nie", boją się sprzeciwić. Gdyby rodzice wpajali dzieciom od najmłodszych lat wartości, dzięki którym potem w dorosłym życiu mieliby szacunek do samego siebie, znali poczucie własnej wartości - to uważam, że takie osoby nie wybierałyby sobie nieudaczników i tyranów na partnerów życiowych, a jeśli taki miglanc by się trafił, to dałyby sobie radę żeby takiego osobnika wykopać tam, gdzie wrony zawracają. Patologia rodzi patologię.

   Moniko, kobiety z pisu są przeciwne tej konwencji, ponieważ nie służą ludziom, tylko bogu. Reszty nie muszą tłumaczyć ;)
   Ja także nie milczę jak widzę agresora :) A faceci, raczej tylko ta grupa ogierów, która najwięcej szczeka, mogą sobie poszczekiwać, ale ode mnie z daleka :)

   Usuń
  3. Pani poseł Wróbel na dodatek wydaje się służyć episkopatowi (https://www.youtube.com/watch?v=ZrNwGdvNpYo). A szkoda, bo przecież mogłaby zwyczajnie skończyć na służeniu bogu.

   Usuń
 2. A w ogóle to sprowadzenie wszystkich przyczyn patologii do skromnej nierówności płci wydaje mi się być nadużyciem. Niewinnym, ale nadużyciem.

  OdpowiedzUsuń