jagaa

jagaa

poniedziałek, 10 września 2012

DLACZEGO LUDZIE MAJĄ PŁACIĆ ABONAMENT A NIE MOGĄ OGLĄDAĆ TO CO CHCĄ - TVP NIE EMITOWAŁA PARAOLIMPIADY DLATEGO ŻE NIEPEŁNOSPRAWNI SĄ MAŁO MEDIALNI?

Przeglądam program TVP i zastanawiam się dlaczego WSZYSCY ludzie są zmuszani do płacenie abonamentu?.. Z tego, co oferuje TVP1 nie znalazłam NIC, co by mnie zainteresowało - WIĘC - NIE BĘDĘ oglądać telewizji1 przez najbliższy miesiąc - WIĘC - DLACZEGO zmusza się mnie do płacenia abonamentu? JA NIE CHCĘ OGLĄDAĆ POLSKIEJ TELEWIZJI!

Nie oglądam jahwistycznej propagandy typu Plebania, Klan, Ranczo - i reszta jakiś bezsensownych programów o dupie marynie. Nawet wiadomości z kraju i ze świata, są wg mnie stronnicze, naciągane i nieistotne.
TVP to tylko plebania - klan - ranczo - siostry i inne pseudoserialiki, które mają za zadanie WYBIELIĆ NADSZARPNIĘTĄ REPUTACJĘ KOŚCIOŁA.

TVP, w dobie rozwiniętej techniki, NIE POTRAFI zorganizować się i dać WYBÓR ludziom, którzy utrzymują tych pasożytów z wiejskiej i woronicza.
Tak na wszelki wypadek, do rządzących polakatolicką telewizją ; istnieją inne metody i warunki płacenia abonamentu :
Jak CHCĘ korzystać z usług firmy, która dostarcza mi np. internet, to PODPISUJĘ UMOWĘ na dany okres, PŁACĘ ABONAMENT i korzystam. JEŚLI NIE CHCĘ KORZYSTAĆ z ich usług, to NIE PODPISUJĘ NIC - NIE PŁACĘ ABONAMENTU - NIE KORZYSTAM z internetu.

Czy to takie trudne rozwiązanie? Polakatolicka pseudotelewizjo - metody z czasów średniowiecza i wypraw krzyżowych są dla nas ludzi UPOKORZENIEM.

PŁACIĆ ABONAMENT POWINIEN TEN  KTO CHCE.
KTO NIE CHCE OGLĄDAĆ TVP MOŻE MIEĆ KANAŁY TVP ZAKODOWANE.

CHCECIE WYSŁUGIWAĆ SIĘ BIEDNYMI LISTONOSZAMI żeby odpierniczli za was fuszerkę SKANDAL! Kto to wymyślił? To najbardziej kretyński pomysł, jaki słyszałam od czasów "spraw wawelskich".
Listonosze, którzy za swoją ciężką pracę w trudnych warunkach dostają MARNE PARĘ GROSZY, a łapciuchy z TVP żonglują pensjami w setkach tysięcy zł, mieli by SZPERAĆ LUDZIOM PO KĄTACH I SZUKAĆ TELEWIZORÓW. HALO! TU ZIEMIA DO RZĄDÓW I ZARZĄDÓW!

W dzisiejszych czasach telewizor jest w PRAWIE KAŻDYM DOMU. Po co wysyłać na zwiady listonoszy? Może ktoś z warszawskiej skisłej śmietanki pokaże listonoszom jak to się robi?

Jednym słowem programy TVP są zależne od punktu widzenia ludzi tam zarządzających- czyli wszystko STRONNICZE i takie nieprawdziwe.

Rządzący PL mogą sobie TVP wsadzić w dUpę.

BRAK EMISJI NA ŻYWO PARAOLIMPIADY Z LONDYNU TO TAKI GWÓŹDŹ do trumny wiadomo kogo i wiadomo czego.

Na http://www.rp.pl/artykul/926537.html czytamy:
"Telewizja Polska nie ma miejsca i środków na relacje „live" z paraolimpiady w Londynie
Im bliżej igrzysk paraolimpijskich, tym mocniej widać, że zapowiadane przez premiera Donalda Tuska wsparcie dla tzw. wykluczonych to fikcja. Zamiast pomocy i promocji ludzi, którzy dzielnie stawili czoła chorobie i własnym ułomnościom, spotykają ich kolejne przykrości.
W poniedziałek „Rz" informowała, że państwowy przewoźnik PLL LOT odmówił przewiezienia paraolimpijczykom niezbędnych dla ich funkcjonowania wózków inwalidzkich i sportowych. (...)
Ale to nie koniec wykluczania niepełnosprawnych sportowców przez państwowe instytucje. Jak dowiedziała się „Rz", Telewizja Polska nie pokaże transmisji na żywo ze zmagań polskich paraolimpijczyków. Takie przeprowadzą telewizje publiczne innych krajów, których reprezentanci będą walczyć w Londynie. (...)

- Kiedyś podczas jednego ze spotkań z przedstawicielami TVP dotyczącego w ogóle pokazywania niepełnosprawnych w telewizji, usłyszałem prywatnie takie zdanie: „wiesz, niepełnosprawni są mało estetyczni, trudno ich ciekawie pokazać". Może i w tym przypadku jest to powód? - zastanawia się Robert Szaj. "

Zbyt drogie Igrzyska
Autor: Beata Rędziak, Źródło: inf. własna
Igrzyska paraolimpijskie w Londynie rozpoczęte. Pozostało tylko trzymać kciuki za polską reprezentację. W tym roku, podobnie jak cztery lata temu w Pekinie, Telewizja Polska nie przeprowadza transmisji na żywo z zawodów.
Będą za to kroniki informacyjne, reportaż i wiadomości w serwisach informacyjnych. Joanna Stempień-Rogalińska, rzeczniczka TVP podkreśla, że nie jest to pierwsza decyzja stacji o nietransmitowaniu paraolimpiady. – Nie transmitowaliśmy już poprzedniej paraolimpiady, choć sytuacja finansowa Telewizji była lepsza. Teraz jest ona bardzo trudna i podtrzymaliśmy decyzję sprzed czterech lat, ale nie oszczędzamy na osobach z niepełnosprawnością, oszczędzamy na wszystkim – mówi. (...)

Katarzyna Rogowiec, polska paraolimpijka, dwukrotna mistrzyni paraolimpijska z Turynu w 2006 r. w biegach narciarskich na 15 km techniką klasyczną i na 5 km techniką dowolną, jest w Londynie jako niezależny obserwator Komisji Antydopingowej IPC, której jest członkiem. – Na żywo, ze stadionu, próbowałam podzielić sie z moimi znajomymi w Polsce możliwością tych spektakularnych wrażeń, które towarzyszą otwarciu paraolimpiady. Wykorzystałam do tego social media. Miałam informacje z Polski, że serwery  nie poradziły sobie z liczbą osób, które chciały na żywo oglądać ceremonie otwarcia. Kiedy spojrzymy na statystyki tych igrzysk, nie ma wątpliwości, jak wielkim są one wydarzeniem na świecie – komentuje na gorąco Rogowiec.(...)

A tvp zamiast paraolimpiady proponuje widzom oglądanie ludzi na wózku w Klanie. Bo na emisję nie ma pieniędzy. A wcześniej pieniądze miała i też nie było emisji. 

Poniżej niektóre komentarze internautów z wp.pl na temat osiągnięć polskich sportowców:

"Brawo!!! Szkoda, że paraolimpijczyków którzy mają dużo trudniej tak bardzo dyskryminuje się w Polsce podobnie jak osoby niepełnosprawne. Za złoty medal paraolimpijczyk dostaje 10 razy mniej kasy niż olimpijczyk. Paradoksalnie paraolimpijczykowi pieniądze są dużo bardziej potrzebne. Wiekszość z naszych reprezentantów w paraolimpiadzie pracuje na codzień i z własnych pieniędzy musi się utrzymać i opłacić treningi i przygotowania. Większość zdrowych sportowców ma wszystko podane na tacy i wyników nie ma."-~z

"Wielkie Brawa! Nasuwa się tylko pytanie, dlaczego TVP nie emitowała paraolimpiady. Zastanawiające, Prawda? Kilka wątków aż się nasuwa. Wielka szkoda bo nie zawsze i wszędzie mogłem oglądać zawody a przecież abonament płacę.~Gratulacje"

"Szkoda tylko że dostają marne grosze za te sukcesy a nasi "zdrowi" olimpijczycy dostali 10 razy więcej za samą obecność w Londynie.~b303"

Na stronie http://calapolskakibicuje.pl dowiedziałam się, że transmisja na żywo była na portalu www.paralympic.org. WSTYD DLA POLSKIEJ TELEWIZJI OJ WSTYD!


A to komentarz z http://ofsajd.onet.pl :" śmiechu warte, abonament dla kogo, dlaczego ludzie w TVP tyle zarabiają? niech ktoś mi powie, a dać im 1000-2000 i wtedy zobaczymy, ciągle filmy sprzed pół wieku dialogi znamy już na pamięć, emitowane są programy beznadziejne typu jak śpiewają, jak tańczą , jak gotują, szkoda że nie ma jak wyglądają, a to co powinni pokazać to nie bo przecież wstyd ludzie niepełnosprawni, paraolimpijczycy- dlaczego ich nie znamy, dlaczego nie mają przywilejów bo co, bo gorsi niby w jaki sposób, ja jestem osobą zdrową i podziwiam ich wolę walki z trudnościami życia wśród ludzi zdrowych ale myślących niepełnosprawnie."~anezOTO REAKCJA PRAWDZIWYCH POLAKÓW NA TO SKANDALICZNE ZACHOWANIE TVP (na pewno nie polskiej!): źródło: http://demotywatory.pl
2 komentarze:

  1. Mogłabyś przestać kopiować całe artykuły, wystarczy podać link, i ewentualnie, JEDNOZDANIOWY cytat. To estetyczne nie jest. A poztym, właśnie, ciekawy blog masz;) A to, co się dzieje z państwem polskim, to jedna wielka farsa. Można by było spróbować działać bardziej konkretnie, ale... No komu się chce?

    OdpowiedzUsuń
  2. To jest moja filozofia ;) nie musi być estetycznie. A poza tym jak sobie pokopiuje temat, który mnie nurtuje i wkleję tłustym drukiem, to mi ulży ;)Kopiuj wklej też ma sens... rozpowszechniania.
    Czy poruszając jakąś kwestię na blogu to nie jest konkretne działanie?... Internauci niedawno o mały włos obaliliby rząd tuskowy - siła internetu. Bój się bloga ;)

    OdpowiedzUsuń