jagaa

jagaa

sobota, 24 stycznia 2015

Dzisiejszy obraz polskiego rządu: jedna dziwka, trzech kuglarzy. I o tym jak Woskowa Dama rozdaje nasze pieniądze.

Czasami czytając poranne wiadomości wydaje mi się, że śnię, że to nie dzieje się naprawdę, że to jest prymaaprylisowy żart. Niestety, durnota  ludzka granic nie ma. Tylko czyja durnota? Rządu, że nie wie co czyni? Czy nasza, że na to im pozwalamy?

Otóż, w Polsce za ciekawie nie jest, brakuje na wszystko, opieka zdrowotna nie kuleje już, bo od dawna jeździ na wózku inwalidzkim, coraz więcej ludzi żyje w skrajnym ubóstwie, zwiększa się liczba bezdomnych, bezrobocie, migracja młodych ludzi za chlebem, eurosieroty.... Taki obraz polskiej rzeczywistości podarowała nam "demokracja". Słona cena.

Ubogie społeczeństwo haruje, od gęby odstawia, a gromotnica Kopacz rozdaje naszą kasę na lewo i prawo, aż trudno uwierzyć, ale takie są realia."Okazuje się, że ponad pół miliona dzieci w Polsce nie dojada, bo ich rodziców nie stać, by „zapewnić im przynajmniej w co drugi dzień posiłek z mięsa, drobiu, ryby lub odpowiednika wegetariańskiego”. Wyniki raportu GUS są zatrważające.
Z danych opracowaniu „Warunki życia rodzin w Polsce” zebranych przez Główny Urząd Statystycznych, na które powołuje się „Rzeczpospolita” wynika, że m.in. 450 tys. dzieci nie ma wszystkich podręczników, bo rodziców nie stać na ich zakup. Z powodu biedy 530 tys. dzieci nie chodzi do specjalistów, a blisko 600 tys. do dentysty.

Ogółem na 8,9 mln dzieci w wieku 0-24 lata „na utrzymaniu” w niedostatku lub biedzie żyje 1,4 mln.(...) http://niezalezna.pl/51407-polskie-dzieci-gloduja
 

dzieci głodują, bo nie mają kultury - wg Pitery

Ale co tam dzieci,ważniejsze dla premier Kopacz to 100mln euro na ukraińskich banderowców.
Polskim dzieciom szczaw a na Ukrainę mleko i miód popłynie... brawo dla pani premier za pomysłowość, jak najdobitniej poniżyć Polaków.


na Podkarpaciu ludzie pamiętają jaka była historia w przeciwieństwie do Schetyny

 Takim ludziom pani Kopacz podaruje 100 mln euro na "odbudowę" kraju............
Rzeszów, przy szpitalu im. św. Jadwigi


"Tata zarzyna ludzi, a ja coś zjem "

                                             tak młoda Ukrainka manifestuje swoje poglądy

"Kościoły dostaną "podwyżkę". W 2015 r. państwo przeznaczy na Fundusz Kościelny ponad 118 mln zł"

Statysyki:

 

2015
118,2
86,3
2010
89
2011
94,4
2012
94,4
2013
94,4
2014
118,2
2015

Na watykańskich nierobów miliony a dla bezdomnych i najuboższych figa z makiem! Po prostu rząd ma Polaków  w du.pie!

"Obecnie liczba bezdomnych w stolicy szacowana jest na około 2,5-3 tys. osób. Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych przeprowadzane jest co dwa lata. Ostatnie zrealizowano w nocy z 7 na 8 lutego 2013 r. Doliczono się wówczas 30,7 tys. osób bezdomnych, z tej liczby ok. 22 tys. przebywały w placówkach instytucjonalnych" - http://ops.pl/2015/01/policzono-osoby-bezdomne-w-polsce/


Schorowani ludzie czekają tygodniami,miesiącami a nawet latami w kolejkach do specjalistów a ukraińscy zadymiarze mają zastrzyk gotówki na pstryknięcie palcem!

 
Może Woskowa Dama ma  niechęć do Polaków i uskutecznia jakąś depopulację? Hmm trzeba mieć się na baczności, bo od jutra możemy zostać opodatkowani kolejnym "podatkiem od podatków podatków" za to że żyjemy.
Może jutro premier Woskowa Dama zamarzy sobie ufundować potomkom morderców Polaków na Wołyniu wycieczkę do Tel-Awiwu  i znowu będziemy musieli robić zrzutę, np. w postaci podatku vat 30% ???... Któż to wie?

 
"Waloryzacja emerytur w 2015 roku. Najbiedniejsi nadal będą biedni... 
 
Ustawa o waloryzacji kwotowo-procentowej w wysokości minimum 36 zł to, według rządu, duży gest wobec najuboższych emerytów, którzy bez jej wprowadzenia mogliby liczyć na podwyżki nawet pięciokrotnie niższe. Okazuje się, że były inne możliwości poprawy sytuacji emerytów i rencistów. Sejm je odrzucił. 

Jak biedny jest emeryt i rencista W skrajnym ubóstwie, na granicy przeżycia, znajduje się co dwudziesta rodzina emerycka i aż co ósme gospodarstwo rencistów. To dane Głównego Urzędu Statystycznego za 2013 rok. A są to rodziny, gdzie na osobę dochód wynosi mniej niż... 500 zł. Biorąc pod uwagę, że w województwie jest blisko 500 tysięcy emerytów, z czego około 100 tys. rolników, a tylko w samej Łodzi jest około 180 tys. emerytów (...)

*** Jak będą waloryzowane dodatki do emerytur i rent
 Rodzaj dodatku Obecna kwota Wysokość podwyżki od 1.03.2015 r.
 dodatek pielęgnacyjny, za tajne nauczanie - 206,76 zł - 2 zł 
dodatek pielęgnacyjny dla inwalidy wojennego całkowicie niezdolnego do pracy i samodzielnej egzystencji - 310,14 zł - 3,10 zł
 dodatek dla sieroty zupełnej - 388,62 zł - 3,89 zł 
dodatek kombatancki, świadczenie w wysokości dodatku kombatanckiego - 206,76 zł - 2 zł 
dodatek kompensacyjny - 31,01 zł - 31 groszy 
świadczenie pieniężne dla żołnierzy zastępczej służby wojskowej przymusowo zatrudnianych w kopalniach węgla, kamieniołomach, zakładach wydobywania rud uranu i batalionach budowlanych – w zależności od liczby pełnych miesięcy trwania pracy od 10,36 zł do 206,76 zł - od 10 groszy do 2 zł świadczenie pieniężne przysługujące osobom deportowanym do pracy przymusowej oraz osadzonym w obozach pracy przez III Rzeszę i ZSRR – w zależności od liczby pełnych miesięcy trwania pracy - od 10,36 zł do 206,76 zł - od 10 groszy do 2 zł
 Świadczenie pieniężne przysługujące cywilnym niewidomym ofiarom działań wojennych - 709,34 zł - 7,1 zł
Normalnie żyć i szybko umierać! Te kwoty aż mnie powalają z nóg.
 Ależ jesteśmy niezmiernie ci wdzięczni Wielcy Kuglarze z wiejskiej, za taki cudowny gest! Przy tym to nawet licheńska woda się chowa...
A tymczasem...


"Odprawy byłych prezesów. Zarżnęli kopalnię, a sami wzięli miliony

Mieli dbać o rentowność i rozwój kopalń, a traktują Kompanię Węglową  (KW) jak dojną krowę!

Prezesi spółki Jolanta Strzelec-Łobodzińska (60l.) czy Mirosław Taras (60l.) na kierowaniu KW dorobili się kokosów  - zarabiali po 80 tys. zł miesięcznie, a odchodząc brali jeszcze olbrzymie odprawy. Absurdem jest to, że to właśnie dyrektorom kopalń, ze względu na odprawy,najbardziej opłaca się ich upadek. (...)" http://www.fakt.pl/polityka/takie-odprawy-wzieli-prezesi-kompanii-weglowej-likwidacja-kopaln,artykuly,517417.html

 

 

 

 

WYNAGRODZENIA PSEUDO PREZESÓW I PSEUDO DYREKTORÓW W SPOSÓB SKANDALICZNY ODBIEGAJĄ OD WYNAGRODZEŃ ZWYKŁYCH PRACOWNIKÓW - to jest powód kulejącej gospodarki, nieumiejętność gospodarowania publicznym mieniem- to są powody złej kondycji gospodarki w Polsce! Albo pani premier jest ślepa albo taka głupia - chociaż wydaje mi się, że jest to celowe działanie antypolskiego rządu,który chce Polskę obłupić do ostatniego grosza a z Polaków uczynić parobów Faryzeuszy (czytaj http://gloria.tv/?media=233208&language=YiwzPCkSG6u )

 

 

 

DLA  EMERYTA 36zł podwyżki A DLA PREZESA 80 tysięcy zł! 

 

Ja się pytam, czy ten prezes s*ra inaczej niż emeryt, że ma taki dochód? Może ma większy żołądek i potrafi wyżej swojej du*py podskoczyć?

Co sprawiło, że węglowy gigant lada chwila może runąć jak domek z kart? Rząd jako przyczynę podaje m. in. konieczność ciągłego dopłacania do każdej wydobytej tony polskiego węgla. Inaczej upadek wielkiej firmy tłumaczy Żakowski. – Problemem kopalni są zarządzający i to na różnych szczeblach, którzy są różnej jakości. Przy tym stanowią ogromne obciążenie finansowe dla tych przedsiębiorstw. Wynagrodzenie tej wyższej kadry w sposób skandaliczny odbiega od wynagrodzeń zwykłych pracowników – ocenia.

 Przed wyborami składają obietnice, cuda na kiju, kiełbasa przedwyborcza w tysiącach smaków.... a po wyborach szara rzeczywistość, nakradną, rodzinki ustawią, dzieci wyuczą, kolesiostwu ustawki przepchną - w zamian za zapewnioną ciepłą posadkę po ewentualnej przegranej w kolejnych wyborach lub na wypadek "politycznej wpadki". Tak się robi politykę w Polsce!

Po aferze taśmowej każdy Polak powinien wiedzieć, że jak masz znajomego w polityce to jesteś panem i władcą- możesz wszystko, nawet dużo więcej od boga! Ponoć Jezus zamieniał wodę w wino, politycy są lepsi, zamieniają węgiel w złoto! To jest dopiero wyczyn.

Polacy się cieszą, że UE obsypuje nas miliardami euro, normalnie Ameryka! 

Polska od UE na lata 2014-20 dostała 105,8  mld euro.

Tusk na tę okoliczność wybełkotał: "Dla mnie to jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu; nie sądzę, żebym mógł coś takiego (więcej) dla Polski zrobić" - cieszył się premier Donald Tusk

Wspaniale, Polacy to szczęśliwy naród mając takiego politycznego wojownika - Tuska, powinniśmy skakać z radości i bić pokłony wodzowi, który prowadził naród do "drugiej Irlandii"...

A drugim najszczęśliwszym chyba dniem dla Donalda Tuska był dzień, kiedy to UE nałożyła na Polskę 900 mln zł kary za "zbyt dużą sprzedaż mleka"! Muuuuu polskie krowy przepraszają Unię Pejsatych , że produkują za dużo mleka, na pewno to da się jakoś uregulować, może zamontować czipy w krowich wymionach dzięki którym wódz europejski tępa pała będzie mógł sam regulować "produkcję" mleka przez mućkę. A może mośki, upss ,mućki robią też za duże kupki?


 

 

 

 

 

  

 

 

 Polityka UE równa się z terrorem, faszyzm za czasów Adolfa niczym się nie różni od dzisiejszego ustroju, zmieniają się tylko narzędzia, te same mordy trzymają za ster, te same ryje kradną, łupią, zniewalają, torturują, te same prostytutki polityczne rozdają karty, gudłaje śmieją się nam w twarz! Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni...

Mieli dbać o rentowność i rozwój kopalń, ale traktują Kompanię Węglową (KW) jak dojną krowę! Prezesi spółki Jolanta Strzelec-Łobodzińska (60 l.) czy Mirosław Taras (60 l.) na kierowaniu KW dorobili się kokosów – zarabiali po 80 tys. zł miesięcznie, a odchodząc brali jeszcze olbrzymie odprawy. Absurdem jest to, że to właśnie dyrektorom kopalń, ze względu na odprawy, najbardziej opłaca się ich upadek. – Górnicy są ofiarą wyjątkowych nadużyć ze strony różnych cwaniaków – zauważa znany publicysta „Polityki" Jacek Żakowski (58 l.)
Mieli dbać o rentowność i rozwój kopalń, ale traktują Kompanię Węglową (KW) jak dojną krowę! Prezesi spółki Jolanta Strzelec-Łobodzińska (60 l.) czy Mirosław Taras (60 l.) na kierowaniu KW dorobili się kokosów – zarabiali po 80 tys. zł miesięcznie, a odchodząc brali jeszcze olbrzymie odprawy. Absurdem jest to, że to właśnie dyrektorom kopalń, ze względu na odprawy, najbardziej opłaca się ich upadek. – Górnicy są ofiarą wyjątkowych nadużyć ze strony różnych cwaniaków – zauważa znany publicysta „Polityki" Jacek Żakowski (58 l.)

6 komentarzy:

 1. A na sztandarach im przyświeca hasło: ch#j d#upa i kamieni kupa. Przepraszam za to ale taki mamy klimat. Pisałem to w "bulu" Pozdrawiam Słowiankę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na ich sztandarze lśnią srebrniki, a ich "godłem" - to ch*j, du*pa i kamieni kupa. Banda złodziei i nierobów.

   Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. I ja słowiankę pozdrawiam gorąco, z każdym słowem się zgadzam, pójdę na wybory ale kurna na Palikota głosować będę nie na te ..... cenzura. wrrr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wybory mam tam, gdzie politycy nas - czyli w du*pie. Za każdym razem, na kogo bym nie głosowała, zawsze żałuję swojej decyzji, ponieważ okazuje się, że każdy to złodziej, idiota, oszust i lejwoda, wszyscy razem tworzą jedną partię Partia Oszustów - czyli PO, PIS, PSL, RP, SLD, i te inne korwiniści, wszyscy pierd*lą na to samo kopyto - przed wyborami "jak to będzie cudownie, kiedy wygramy" a po wyborach szara rzeczywistość: wyższy podatek, wyższy zus, nowe wygórowane wydatki dla przedsiębiorców, kulejąca służba zdrowia, złodziejskie prywatyzacje, raj na ziemi tylko dla makroprzedsiębiorstw, same molochy, które handlują produktami najniższej jakości w Europie (tak, tak, w Polsce mamy najgorsze gie! ) wzrost bezrobocia, ogólnie która partia by nie wygrała, to tak samo będzie nas wyzyskiwała.
   W związku z powyższym olewam wybory, nie będę komuś pomagała w osiągnięciu kariery - my z tego nic nie mamy! Nie ma odpowiedniego kandydata na prezydenta ani na dobrego polityka - wszyscy z wiejskiej bez wyjątku nadają się na obornik i na pole, łącznie z wodzem. Pozdrawiam

   Usuń
 3. Po pierwsze, zgadzam się- żadnych wyborów. Obecne wybory są niezgodne z konstytucją. Póki nie wejdą w życie JOW, nie tylko nie warto ale wręcz nie wolno brać udziału w tej poniżającej dla nas hucpie.
  Po drugie- trzeba zdać sobie wreszcie sprawę z faktu, że mamy do czynienia z jawną eutanazją narodu Polskiego. Plan globalisty Sorosa i Komisji Trójstronnej, którego prolog stanowił "okrągły stół" wszedł już dawno w życie. Za ludźmi nie stoi już nikt, bo brak prawdziwych związków zawodowych (to co istnieje to fasadowy twór, całkowicie kontrolowany przez systemowe wtyki). Nie ma już przemysłu i przetwórstwa. To co zostało, należy już do wielkich zachodnich koncernów i monopolistów rynkowych, albo jest wewnętrznie trawione przez struktury mafijne (vide- górnictwo). Służba zdrowia jest utrzymywana celowo w stanie niedofinansowania, zadłużenia i bałaganu. Czym więcej Polaków umrze lub stąd ucieknie, tym większy zysk dla tych, co pojawią się wkrótce na tych ziemiach (już się pojawiają).
  Jedyne co nam pozostało, to organizować się oddolnie i lokalnie, spontanicznie tworzyć autonomiczne programy ochrony dla własnych społeczności/obywateli i prowadzić partyzancką walkę ze zbrodniczym aparatem tego państwa.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to jest eutanazja Narodu Polskiego, depopulacja Polaków!
   Musimy z tym walczyć lub..dać się pod but wielkiego brata i zostać zwykłym producentem kału i siłą roboczą koncernów.

   Pozdrawiam :)

   Usuń