jagaa

jagaa

niedziela, 14 kwietnia 2013

MONSANTO CHCE WYŁĄCZNOŚĆ NA WSZYSTKIE ROŚLINY I ZWIERZĘTA

Śmigam sobie po moich ulubionych blogach a tu...... (szlag!) znowu to Monsatno! Jak widzę sam napis monsanto to robi mi się niedobrze. 

Otóż, kartel MONSANTO pragnie po raz kolejny władzy, czyli.... chcą mieć wyłaczność - patenty na rośliny i zwierzęta - czyli chcą nam UKRAŚĆ żywność - czyli ...pragną władzy nad ludem. 

Miejmy wpływ na likwidowanie idiotyzmów-brudów  na naszej Ziemi, sprzeciw się koncernom-kartelom!
                                        
                                                                          PODPISZ PETYCJE TUTAJ                        

 Cały artykuł na ten temat znajdziecie na stronie Astromaria


Przypomnę co to jest MONSANTO (dla mnie są i zawsze będą trucicielami Ziemi i nas):

z wikipedii:

 Monsanto Company (NYSE: MON) – międzynarodowy koncern, spółka akcyjna, specjalizująca się w biotechnologii oraz wielkiej chemii organicznej nastawionej na produkcję w zakresie rolnictwa.


Profil działalności

Monsanto jest światowym producentem herbicydu, glifosatu, który pod nazwą handlową Roundup jest flagowym produktem tego koncernu.
Monsanto jest także producentem zmodyfikowanego genetycznie ziarna siewnego, kontrolując od 70 do 100% rynku. Agracetus, firma której 100% udziałów należy do Monsanto, posiada wyłączność na produkcję genetycznie zmodyfikowanej fasoli sojowej sprzedawanej pod nazwą "Roundup Ready". W marcu 2005 Monsanto przejęło Seminis Inc.
Działalność na rynku genetycznie zmodyfikowanego ziarna siewnego, produkcja hormonu wzrostu bydła domowego oraz agresywny styl lobbingu spowodował, że Monsanto stało się jednym z najbardziej znienawidzonych przez działaczy ruchów antyglobalistycznych i ekologicznych koncernów międzynarodowych. Wiele innych korporacji chemicznych i biochemicznych jest również stale narażona na tego rodzaju ataki, jednakże Monsanto jest wyjątkowo popularnym celem ataku aktywistów pro-ekologicznych. Ukuli oni w stosunku do żywności produkowanej z użyciem technologii Monsanto termin frankenfood (od Frankenstein i food – żywność), a sama nazwa koncernu jest przez nich przekręcana na Monsatan. Według opinii antyglobalistów Monsanto jest sztandarowym przykładem tzw. terroryzmu korporacyjnego.

Problemy związane z niektórymi produktami Monsanto

 • Aspartam, którego produkcję jako dodatku do żywności rozpoczęła firma farmaceutyczna G.D. Searle & Company, przejęta później przez Monsanto. Pod koniec lat 90. XX w. opublikowano wyniki kilku badań, które sugerowały występowanie związków między spożywaniem aspartamu i chorób takich jak nowotwór mózgu i układu limfatycznego. Nie ma jednak dowodów naukowych świadczących o tym, że aspartam powoduje nowotwory w ludzkim organizmie[1]. Badania na dużych populacjach ludzi, jak i w przytłaczającej większości badań na zwierzętach nie znalazły związku aspartamu z nowotworami. Podobnie inne zagrożenia dla zdrowia związane z używaniem słodzika, w obliczu dostępnego obecnie materiału naukowego, są uważane za minimalne lub nieistniejące[2][3].
 • Agent Orange – produkowany m.in. przez Monsanto defoliant używany przez USA podczas wojny w Wietnamie, aby zniszczyć dżunglę mogącą ukrywać wietnamskich partyzantów; w czasie jego degradacji wyzwalają się dioksyny, które mają toksyczne działanie na ludzi.
 • PCB – produkowany m.in. przez Monsanto, od 1977 zdelegalizowany w USA z powodu właściwości rakotwórczych. W UE można je stosować z ograniczeniami.
 • DDT – produkowany m.in. przez Monsanto insektycyd wykorzystywany od lat 40. do początku lat 60. XX wieku. Obecnie DDT nie jest używany w krajach wysoko rozwiniętych z powodu jego trwałości i nagromadzania się w organizmach żywych. W krajach trzeciego świata w dalszym ciągu jest używany do walki z komarami roznoszącymi malarię.
 • Cycle-Safe – pierwsza plastikowa butelka na napoje, po roku zaprzestano używania z powodu stwierdzonego ryzyka raka u ludzi. Po kilku latach ponownie zaaprobowana przez FDA.
 • Posilac – rekombinowany bydlęcy hormon wzrostu, zwiększa produkcję mleka u otrzymujących go krów. Ze względu na zwiększoną podatność tych krów na infekcje (związaną ze wzrostem mleczności[4]), otrzymują one wyższe dawki antybiotyków; nie stwierdzono bezpośredniego działania rBGH na ludzi. rBGH nie został dopuszczony do użytku w Kanadzie i niektórych krajach Unii Europejskiej. Z dniem 01.01.2000 r. wycofany z użycia w krajach UE.
 • Roundup - firma sprzedawała środek wraz z informacją "ulega biodegradacji". Jednakże było to wprowadzanie klientów w błąd, ponieważ Roundup nie był biodegradowalny - Monsanto przegrało sprawę sądową w tej kwestii w USA[5] i we Francji[6][7]. W Polsce produkt również był sprzedawany z nieprawdziwą informacją na opakowaniu. W tej chwili opakowania Roundup dostępne w Polsce nie zawierają informacji o biodegradacji produktu[8].
 • Bawełna modyfikowana genetycznie - Ziarna bawełny wyprodukowane z użyciem inżynierii genetycznej, Monsanto wprowadziło na rynek Indyjski reklamując je jako roślinę odporną na wszelkie choroby i pasożyty a przez to tańszą w uprawie. W rzeczywistości wyhodowana z nich bawełna była bardziej podatna na wszelkie choroby i szkodniki niż dotychczas uprawiana, doprowadzając do bankructwa rolników którzy brali kredyty pod zakup modyfikowanych nasion. Indyjscy aktywiści wprost oskarżają firmę o odpowiedzialność za falę samobójstw, wśród Indyjskich rolników[9].
SAMI WYCIĄGNIJCIE WNIOSKI!


2 komentarze:

 1. Znam to "..wno".
  Dobrze, że o tym też piszesz.
  Pozwoliłam sobie udostępnić na FB.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie sprawy NALEŻY nagłaśniać.
  Bardzo dobrze i dzięki, że udostępniasz na FB.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń