jagaa

jagaa

wtorek, 3 stycznia 2012

Rękodzieło- Sławiańskie wyroby- ozdoby- i inne...

Ostatnio pomyślałam sobie, że dobrze by było, gdybym miała odzienie sławiańskie -jak na prawdziwą Sławiankę przystało.
Odzienie wzorowane na dawnych wczesnośredniowiecznych strojach sławiańskich, zdobione pięknymi wzorami, obszyte cudnymi krajkami... W naszej kobiecej naturze już tak jest, że lubimy piękne stroje i biżuterię ;) 
Najpierw poczytam trochę o tych strojach wczesnośredniowiecznych naszej kultury a potem pomyślę co dalej.
Kilka słońc temu trafiłam (po raz kolejny) na bloga Mojmirowe Wspominki i wpadła mi w oko śliczna krajka- dzieło Mojmiry. A że jestem jak ta przysłowiowa sroczka ;), to postanowiłam ów krajkę mieć. To będzie moja śliwkowa krajka, utkana tylko dla mnie, moja pierwsza iście sławiańska rzecz.. hehe no cóż, ciut próżności kobicie nie zaszkodzi;)
Oczywiście, mój wspaniałomyślny towarzysz Doli i Niedoli, czyli mój mąż doradził mi, że ładnie będzie wyglądać jak zamówię sobie komplet- do tego krajka na rękę i przepaska na czarnogłowę.  Uwielbiam go za takie pomysły;) 
Dodam, że krajkę mi tka białogłowa o swarożych włosach- Mojmira (mam nadzieję, że nie obrazi się za moje epitety, bo pozostanie mi utkać sobie krajkę na procy :))  
Także po długich i ciekawych poszukiwaniach sławiańskich korzeni, pogańskiej tożsamości i naszej historii, czas na twórstwo - słowotwórstwo i nie tylko- dzieło i rękodzieło.
Jak coś się stworzy to wstawię fot:)

4 komentarze:

 1. Nie tylko się nie obrażam, lecz z przyjemnością będę się z tymi epitetami obnosić! ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. To się cieszę :) czyli krajka będzie;) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Slowianskie pieśni https://youtu.be/vLNaBPL2lYI

  OdpowiedzUsuń
 4. Slowianskie pieśni https://youtu.be/vLNaBPL2lYI

  OdpowiedzUsuń