poniedziałek, 5 grudnia 2011

Krzyż - Prastary Symbol Wiary Przyrodzonej

Cóż, pewne religie pożyczyły sobie niektóre obrzędy z naszych Tradycji, to i pożyczyły sobie krzyż.


Piszę o symbolu krzyża, ponieważ ostatnio dużo jest sporów na ten temat, a w szczególności "ściągnąć czy niech wisi?"... To jest śmieszne, ponieważ w dobie rozkwitu cywilizacji, w dobie łatwego dostępu do informacji, ludzie żyją przetartymi i przekłamanymi schematami. Łatwiej jest powtarzać bzdury niż samemu sprawdzić jak jest naprawdę.

Otóż symbol krzyża jest o wiele starszy niż religia, która tak namiętnie i żarliwie do niego przykleiła się. I bezczelnie twierdzi, że ma wyłączność na krzyż. Niezrozumiała jest (:)) nienawiść Katolików do Pogan..i wszystkiego co pogańskie...przecież katolicy zrodzili się z pogańskich macic, filarem ich wiary jest pogaństwo..a jednak..
Ale bądźmy zawsze krok na przód...


Jakie pochodzenie ma ten prastary symbol i co symbolizował?


KRZYŻ
Symbol wywodzący się z pogaństwa.


"Źródła naukowe nie pozostawiają cienia wątpliwości co do tego, że znak krzyża wcale nie pochodzi z chrześcijaństwa, i przynajmniej do IV stulecia po Chrystusie nie był symbolem chrześcijańskim! Stwierdzają natomiast stanowczo, że “krzyż był od dawien dawna świętym znakiem solarnym”, “boskim symbolem słońca i ognia”, a także “symbolem płodności” – o czym jednoznacznie świadczą ustalenia historyków, potwierdzone odkryciami archeologów."
BO?
"Bo kult krzyża, obrazów i figur, kult ognia, kwiatów, wieńców i słupów, kult święconych pokarmów, kult borów, pól, świętej wody, wiech, wici-węsiorków i baji-bajorków, kult pór roku, kult Zbiorów, kult Przodków, czyli Dziadów, i kult  Słońca  oraz Księżyca– jest czysto pogański – to Nasza Wiara Rodzima (Przyrodzona) i nie zamaże tego żadne zawłaszczenie symboli ani miejsc."


Bo Krzyż, podobnie jak Swastyka-Swarga, to symbol wielokulturowy.
Bo Krzyż to symbol wywodzący się z Pogaństwa.
Bo Krzyż to symbol Wiary Przyrody-Natury-Ziemi.
Bo to symbol deszczu i płodności, pomyślności i szczęścia.

Ankh (Ankli, Anch) - staroegipski krzyż symbolizujący boskie siły twórcze, oznaczający "Życie".. a dziś w szkołach zakonnicy wywieszają kłamliwe treści, które mówią, że ten Krzyż to "symbol szatańskich czarnych mocy i jako zagrożenia duchowe" (?) I to w szkołach, gdzie powinno się wychowywać dzieci na inteligencję i przyszłość narodu, robi się z uczniów ciemnotę. Takie rzeczy powinny być przez dyrektora szkoły konfrontowane i kontrolowane. Bynajmniej wszyscy w błogiej niewiedzy są zadowoleni, szczęśliwi a przed szkołami sprzedaje się nibysłodycze na nibycharytatywne cele...wyszło, że nie były to słodycze a wiadomo co... a dyr.? No co może zrobić człowiek, który cały czas żyje w urojonym świecie? Nic! Ale miało być o krzyżu..;)


Więc to jest Krzyż Ankh, również zwany Kluczem Nilubogowie z krzyżami Ankh

buddyjski krzyż w kole


Estelas Vascas, dzis juz trudne do odnalezienia zabytki muzealne

Swiadkowie obrzadkow funeralnych od II tysiaclecia p.n.e. Wedlug wierzen plemion basconow poswiecone bogu Sloncu w sredniowieczu szansa na przetrawnie dlugowiecznej tradycji esteli gwarantowalo przyjecie symboli katolickich.(źródło; http://www.machda.fotolog.pl/)


krzyż celtycki , słoneczny

Z tego taki morał, że niech sobie wisi ten nasz Pogański Symbol-Krzyż. W sumie to dzięki katolikom :) mamy krzyże prawie wszędzie; w lesie, na łące, w domu, na rynku, w sejmie itd.
Katolicy obchodzą nasze święta to i niech wieszają sobie nasze symbole gdzie chcą ;) Cieszy nas ogromnie widok Polakatolika klęczącego przed Pogańskim Symbolem Pomyślności, Symbolem Wiary Przyrody, Symbolem Żywii-KRZYŻEM.
Może kiedyś ci ludzie ukłonią się duszą przed filarem swojej wiary, tak jak teraz kłaniają się ciałem. D.informacje zaczerpnięte ze strony  http://bialczynski.wordpress.com/2010/05/13/9927/ - tu również więcej inf. na temat Krzyża -

Krzyż – Prastary znak Wiary Przyrodzonej. Stare i nowe miejsca Rodzimego Kultu.


1 komentarz:

  1. Aż dziw mnie bierze że nie ma tutaj żadnych dyskusji... A temat bardzo ciekawy, autorowi można podziękować ponieważ odkopał wiele ciekawostek i zapewne prawdy. :)

    OdpowiedzUsuń