jagaa

jagaa

wtorek, 15 października 2013

LESIE TRWAJ WIECZNIE - październikowe grzybozwiedzanie

Las jest przepiękny o każdej porze roku. Jak mamy czas, żeby wyrwać się na wypad do lasu, to jesteśmy szczęśliwi jak nigdy :) Czyste powietrze, tysiąc zapachów, bez cywilizacyjnego smrodu, po prostu relaks.
Oczywiście wybierając się do lasu nie zapominajmy, że wchodzimy do czyjegoś domu bez zaproszenia ;) 

Ostatnio szukałam w lesie hmm.. inspiracji, kolorów, ciekawej struktury i znalazłam aż nad to :))

Poniżej zdjęcia z wyprawy;

5 komentarzy:

 1. Piękne zdjęcia. I zgadzam się z Tobą. Również dla mnie, każde wyjście w góry czy do lasu, jest swoistym misterium. Jest niepowtarzalnym momentem, który możemy wykorzystać na zrzucenie tego "przyciasnego skafandra"codzienności i zatopić się w tym, co w istocie stanowi naszą esencję. I dotknąć tej ciszy, tego niewysłowionego uczucia że JESTEM CAŁKOWITY i KOMPLETNY. Bez skazy i jakiegokolwiek grzechu.
  Tylko natura uczy takiej pokory i pozwala za każdym razem dostrzec więcej.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie to ująłeś, dokładnie takie samo mam odczucie jak wstępuję na prawdziwe łono Przyrody ;)
   Przyglądając się Naturze dogłębnie, możemy dostrzec również jej siłę.

   Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Przepiękna kolekcja. Ja również ostatnio jak oszalała robię zdjęcia, szczególnie mocno interesują mnie kolory Jesieni, uwielbiam złotą, cynobrową i czerwoną szatę drzew. Na pewno się podzielę swoimi zdjęciami next time.
  Z twoich zdjęć najmocniej pobudziły moją wyobraźnię, zdj. 2, 5 oraz ten cudowny naturalny zdrój pomiędzy rozszczepionymi pniami. Cudo. Żuczek też klimatyczny. Chodząc po lesie, zawsze myślę czy aby nie przecięły się moje ścieżki z jakimś maleństwem i czy aby, nie zakończyłam - nieumyślnie - jego żywota. Ale cóż... taka jest cena za to, że my duzi a one, maluśkie. Ech.. Wspaniały post, winszuję i pozdrawiam serdecznie :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziękuję :) Uwielbiam robić zdjęcia, ponieważ zatrzymuję coś dla siebie, przez długie zimowe wieczory siadamy i oglądamy sobie fotki, przypominamy sobie wtedy te kolorowe chwile, przypominamy sobie te leśne zapachy, zapachy wiosny, jesieni i lata.
   Tak, maleństwa krążą po każdym milimetrze lasu :)
   "Cynobrowy"-pierwszy raz zetknęłam się z takim określeniem koloru - tj. odcień czerwieni, przygaszony, czerwień z pomarańczą - dzięki, pogłębiłam swój zasób słów :)))

   Pozdrawiam kolorowo ;))

   Usuń
 3. Bardzo ładne fotki gratulacje :)
  Sam uwielbiam takie wyprawy. Przy okazji zapraszam na swojego bloga, właśnie bytowaniu w przyrodzie poświęconemu.

  OdpowiedzUsuń