jagaa

jagaa

sobota, 26 października 2013

Ksiądz katolicki Ryszard Staszak tępi symbole słowiańskie - usunięto rzęźbę Świętowita ze Ślęży! To atak kościoła katolickiego na Wiarę-Kulturę-Tradycję Słowiańską!

Chamstwo niektórych księży katolickich po prostu nie ma granic. Są to ludzie wyzuci z moralności, z ich gęby toczy się jad nienawiści, którym zarażają innych. Pseudonauka, którą głoszą na kazaniach czy na lekcjach religii w porównaniu z tym co czynią, jest chamstwem, łgarstwem.

 "Pod naciskiem fanatyka nadjordańskiej dżumy ks. Ryszarda Staszaka w Domu Turysty PTTK na Ślęży usunięto z miejsca widocznego dla turystów replikę posągu Świętowita. Posąg został tam umieszczony 27 września 2010 roku. Przypominał on turystom i pracownikom Domu Turysty pogańską tradycję Świętej Góry Ślęży." - http://opolczykpl.wordpress.com/2013/10/26/zydlacki-fanatyk-ks-ryszard-staszak-tepi-slowianskie-symbole-na-slezy/"Oświadczenie zespołu redakcyjnego Kwartalnika Słowianić w sprawie usunięcia rzeźby Światowida z Domu Turysty PTTK na Ślęży

 

27.IX. 2010 r. w Domu Turysty PTTK na Ślęży umieszczono wierną replikę Światowida, którego oryginał znajduje się w Muzeum Archeologicznym w Krakowie. W oparciu o pisemną umowę rzeźba pozostawała w Domu Turysty ponad 3 lata.

Obecnie- na skutek ciągłej presji psychicznej i gróźb miejscowego proboszcza Ryszarda Staszaka- kierowniczka placówki  była zmuszona usunąć rzeźbę z przestrzeni publicznej.

To co zaszło na Ślęży jest działaniem rozbójniczym , które w żadnej mierze nie może być tolerowane!

Nie pozwalamy na to, by wrogie nam siły, które  odcisnęły już swoje ponure piętno na naszych przodkach przeszkadzały nam teraz w sięganiu do naszych korzeni.

Pomrokę średniowiecza rozświetlimy jasnością naszych serc  i umysłów. Zawsze tu byliśmy i zawsze będziemy. Mają Prawosławni swoją Grabarkę, mają Katolicy swój Watykan a świętym miejscem Słowian jest Ślęża!

My, Rodzina Słowiańska zjednoczona w Duchu, dajemy odpór zakusom ciemnych sił.

                                                                                                                                             Czesław Białczyński
Piotr Kudrycki
Joanna Maciejowska
Marek Wójtowicz"


Teraz to jest już zdjęcie archiwalne

Ksiądz Ryszard Staszak jest bezczelny. W wywiadzie udzielonym w radio ( cały wywiad na str.  http://www.youtube.com/watch?v=W5CaoZBwsKY) Staszak stwierdził, że " to ludzie tworzą kult".
A ja się pytam, dlaczego jednym ludziom daje możliwość tworzenia kultu a drugim tego zabrania?
Czy tak zachowuje się ksiądz religii ponoć miłosiernej? Czy może tak zachowuje się tchórz, który zaciera wszelkie ślady, żeby jego kłamliwość nie ujrzała światła dziennego? 
Ksiądz Staszak myśli o stworzeniu domu pielgrzyma a bezczelnie ingeruje w naszą słowiańską kulturę i odmawia nam prawa do czczenia naszych symboli.
Pan Ryszard Staszak czuje się panem i władcą Góry Ślęża, panoszy się jak paw i swoim łgarstwem pluje ludziom w oczy.  Decyduje co może stać w miejscu publicznym a co nie, a burmistrz Sobótki Stanisław Dobrowolski przyklaskuje takiemu bezprawiu. 
No niebywałe, żeby w dzisiejszych czasach ludzie podążali ideologią durnej inkwizycji z czasów średniowiecza.

Ryszard Staszak ma do tego wypaczoną wyobraźnię lub jest niedoinformowany, ponieważ twierdzi, że "góra sięga XII wieku".... Myślałam, że śmiechem kotu oko wybiję. Więc, wg proboszcza Sulistrowic
Staszaka Góra Ślęża jest górą od XII wieku a przed XII wiekiem czym była? Dołkiem? I potem spadła z niebios razem z chrztem? Dlaczego chytrus proboszcz nie powie jakim miejscem była Ślęża przed XII wiekiem? Oczywiście to jest manipulacja ze strony Staszaka, ponieważ pragnie zataić, że Góra Ślęża była i nadal jest jedną z najważniejszych miejsc pogańskiego kultu Słowian.

Czy się komuś podoba czy nie, to nasza wiara SŁOWIAŃSKA-POGAŃSKA-WIARA PRZYRODY-WIARA PRZYRODZONA istniała i istnieć będzie zawsze. 
Od początku prowadzenia tego bloga towarzyszy mi motto, słowa Romana Zmorskiego: 

"NA SŁOWIAŃSKIEJ GÓRY SZCZYCIE
POD JASNĄ NADZIEI GWIAZDĄ
 ZAPISUJĘ WRÓŻBY SŁOWA:
WRÓCI, WRÓCI W STARE GNIAZDO
STARE PRAWO STARA MOWA
I NATCHNIONE SŁOWIAN ŻYCIE"

Ksiądz katolicki  Ryszard Staszak jest podekscytowany remontem swojego kościoła a z drugiej strony podstępnie, po cichu likwiduje i usuwa symbole kultu innej religii. 
Ponoć burmistrz Stanisław Dobrowolski to człowiek o złotym sercu: "funduje stypendia, pomaga ludziom niepełnosprawnym" hmm a z drugiej strony zachowuje się jak pies ogrodnika, wraz z proboszczem, sam nie weźmie a drugiemu nie da. Oj nieładnie panowie. 
Z tego taki morał, że skoro proboszczowi nie odpowiadała rzeźba Świętowida i "miał prawo" przyczynić się do jej usunięcia, więc mi przypada prawo do przyczynienia się do usunięcia krzyża z Góry Ślęży. Logiczne? 
Reasumując, ludzie zniżają się do takiego niskiego poziomu, że szkoda gadać. Niby facet w sile wieku, z życiowym doświadczeniem a zachowuje się jak średnio inteligentny szympans. Wstyd!

Więcej na temat usunięcia rzeźby Świętowita na str.


8 komentarzy:

 1. Oni już czują swój rychły koniec.
  Dobrze ktoś napisał na blogu opolczyka że to "ostatnie podrygi". Taka jest prawda. Co prawda w naszym kraju jeszcze masa "oświeconych", ale to się zmienia. I to szybko. Można by oczywiście zrobić i im małe kuku i zwinąć te śmieszne stacje na drodze krzyżowej, którymi obsrali szlak z Przeł. Tępadła na szczyt. Ale po co?
  Pokażmy dzikusom, że nasza, słowiańska tolerancja jest w istocie namacalna, a nie tak jak ich- fikcyjna i całkowicie bez pokrycia.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czują swój rychły koniec i dlatego co kawałek obstawiają się swoimi symbolami nadjordańskich urojeń. Już jak czytam jakieś informację i co chwilę widzę jak ta czarna padlina skomli, że są prześladowani, że jest im ciężko i inne takie bzdety, to mam odruch wymiotny. Kler katolicki to największa szumowina, największy wrzód na narodzie. Sponsorowali hitlera i chętnie by to robili badal, gdyby takowy miał władze. Kler wyliże dupę do białej kości każdemu, kto jest u władzy - to jest ich motto religijne. Szkoda mi tylko tych ludzi, którym księża robią wodę z mózgu, bo naprawdę wielu katolików jest na skraju nędzy i niosą ostatnią złotówkę na tacę, bo złodziej w czarnej sukience skomli, że "dach ceba remontować, ze węgiel na plebanie ceba kupić." - to jest okropne, jak księża podstępnie manipulują ludźmi żeby wydoić z nich kasę bez skrupułów.
   Niech sobie stawiają świątynie i deski ile chcą, tylko niedługo będą w nich siedzieć sami.

   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 2. Mój protest

  Głód zemsty, który teraz rwie przez moje serce
  Jest sporo silniejszy od mego rozumu
  Nawet moi bliscy zadziwieni wielce
  Mówią, że toczę pianę pośród tłumów
  Wzburzonych. Lecz cóż mam zrobić gdy jestem w rozterce?
  Myśli przeszywają tysiące piorunów!
  Myślicie, że pisać jest mi o tym łatwo?
  Nie martwcie się, nie wśród takich ciemności Słowianie znajdowali Światło!

  A może właśnie trzeba je wyłączyć
  By rozum poszukał prawdy wśród ciemności!
  Ciemności, która może na wieki Nas złączyć
  Może to ona jest panią Światłości?
  Jeżeli ktoś tym czynem pragnie nas rozłączyć
  I zepchnąć z klifu ku wielkiej nicości
  -Nie znając prawdy kłamstwem się posilił-
  Żyjąc w tym kłamstwie ponownie się mylił!

  Kopiąc dołki w prawdy fundamencie
  Można się spodziewać, że zwali się mur.
  Więc ktoś zaczął kopać w najgorszym momencie
  Łopatą nienawiści pełną szpar i dziur.
  Zaniosę mu słowa w najszczerszym prezencie
  Niechaj zapamięta je obleśny gbur:
  Światło Naszej Ziemi jest Prastarą Siłą!
  Dla nas wybawieniem! Dla was zaś mogiłą!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję drogi mężu, że zechciałeś w moim zakątnym miejscu w sieci skomentować me słowa wierszem. Ubolewam tylko, że w dniu Twojego święta doszła do Cię taka obrzydliwa informacya.
   Nie godzi się, by nasze słowiańskie rzeźby plugawić.
   Wiersz jak najbardziej podniosły.

   Buźki ;)

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Boją się, że stracą władzę nad ludzkimi umysłami, boją się, że przepadnie ich sielsko-anielsie życie w dobrobycie a pozostanie im tylko życie w odbycie. Staram się zachować spokój w takich momentach, ale krew nie woda ;)
   Dużo tych gnid-księży głosi, że "przydałyby się stosy", te zawistne stworzenia nie potrafią już mydlić ludziom oczu, to chętnie użyliby siły. Marzą im się stosy. Ponoć prawdziwa cnota krytyk się nie boi, teraz okaże się na jakich fundamentach opiera się ów mitologia nadjordańska i do którego szamba spłynie..
   Masz rację, Barbaro, że "prawda zawsze na końcu wypłynie, choćby po tyś. lat". Tak się kręci wszystko we wszystkim, taki jest porządek świata.
   Prawnie to pewnie wygląda tak, że prawo ma w rękach ten kto rządzi. Oglądałaś wypowiedź tego proboszczyka na you tube? -link w powyżej w artykule. Popiera go burmistrz, więc wiadomo z czyjej inicjatywy usunięto rzeźbę Świętowita z miejsca publicznego w Domu Turysty... Szczegółów zajścia nie znam. Wiem tylko, że najwięcej ujadał Staszak, gbur, który nie wie, że sataniści istnieją tylko wśród chrześcijan, bo tylko chrześcijanie przecież wierzą w istnienie szatana.
   Wiem, że wcześniej czy później racja będzie po stronie prawdy.

   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń