poniedziałek, 8 lutego 2016

Dąb "Zawiadowca" w Koninie oficjalnie Pomnikiem Przyrody

Akcja, o której wcześniej pisałam tutaj zakończona sukcesem!
Niezmiernie ucieszyła mnie ta wiadomość, więc podzielę się nią z Wami;

Dodano: 05.02.2016 12:14
Konin ma kolejny pomnik przyrody. Na dębie zwanym „Zawiadowcą” zawisła już odpowiednia tabliczka.
W kwietniu ubiegłego roku ruszyła akcja ratowania dębu szypułkowego w byłym parku kolejowym, nieopodal dworca PKP. Według szacunków Białowieskiego Parku Narodowego drzewa ma około 250 lat. Grupa inicjatywna, która powstała przy stowarzyszeniu „Akcja Konin” w obawie przed wycięciem dębu w związku planowaną modernizacją dworca kolejowego, zbierała podpisy wśród koninian.
Pod inicjatywą uchwałodawczą podpisało się około dwóch tysięcy osób. Pod koniec listopada miejscy radni zdecydowali, że „Zawiadowca” zostanie pomnikiem przyrody. 


Dąb "Zawiadowca" uratowany! 
Ścinać tak przepiękny kawałek historii dla betonowej (kolejnej i kolejnej) galerii handlowej to szczyt debilizmu. Na szczęście udała się dobrym ludkom akcja ratunkowa i dąb będzie nam towarzyszył kolejne lata... Darz Bór! :)
 

4 komentarze:

 1. fajnie, że sie udało :) My obok naszego siedliska mamy taki piekny dab, ma około 200 lat - tez chcemy się starac o jego "upomnikowanie" ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. To zacznijcie od zaraz😊 z takimi sprawami nie można zwlekać, bo w międzyczasie komuś spodoba sie dzialeczka pod markecik i może być za późno.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna inicjatywa!! Wspaniały, wielki i zapewne dużo pamiętający dąb:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, cieszę się z tegoż powodu, że się udało :))))
   Również pozdrawiam :)

   Usuń