czwartek, 30 października 2014

Dziady - słowiańskie święto pamięci o Przodkach

Dziady to święto, kiedy oddajemy cześć naszym Przodkom, podkreślamy, że byli dla nas ważni i na zawsze zostaną w naszej pamięci, ponieważ bez Nich nie byłoby Nas.
Dziady to czas świętowania, odpoczynku od codzienności, umacnianie więzi rodzinnych poprzez wzajemne odwiedzanie się, spędzanie czasu z bliskimi. Rodzina powinna być najważniejsza dla każdego człowieka, chociaż bywa, że niektórzy wolą odciąć się od swoich korzeni z różnych powodów, ważnych lub mniej ważnych.. 
Dziady kiedyś nie były świętem smutnym, ponurym, nostalgicznie smętnym, a wręcz przeciwnie - Dziady były wesołe :) Strach przed śmiercią, smutek, użalanie się nad sobą i wręcz nihilistyczne podejście do życia wszczepiono ludziom wraz z "nową religią" narzuconą siłą i podstępem. 

Więcej o Dziadach na str. http://opolczykpl.wordpress.com/2014/10/30/slowianskie-dziady-czyli-czesc-przodkom-oddana/

                       SŁAWA BOGOM PAMIĘĆ PRZODKOM!
2 komentarze:

 1. W ten szczegolny dzien nadchodza przeslania od Przodkow...i wiele nowych informacji nadchodzi...
  W pazdzierniuku 2014 roku ukazal sie w " Ciechanowskie Zeszyty Literackie" wydane przez Zwiazek Literatow na Mazowszu i Ciechanowskie Centrum Kultury artykul " Slowianska Kosmogonia w tworczosci Boleslawa Biegalskiego (Biegasa)"

  OdpowiedzUsuń
 2. W ten szczegolny Dzien wiele dusz na Wolyniu, Podolu, Podlasiu, Podkarpaciu itd. czeka na cieple ogniska pamieci, na obiate, na ciche slowo wspomnienia...ktore poprowadza Je dalej Swiatla Droga Przemian, by mimo cierpien, ktorych doznali , odrodzili sie w SZCZESLIWOSCI, jesli Ich pragnieniem jest powrot na Ziemie - Midgard.

  Zapalmy Swiete Ognie Pamieci ku czci Duszom Wolynia, Podola, Podkarpacia, itd.

  Pamietajmy o NICH. Kto moze, niech przesle gdzie potrafi, do kogo moze piesni, mysli, informacje, filmy z You Tube itd. poswiecone tym, ktorzy zgineli na Wolyniu, Podolu, Podkarpaciu, itd.

  Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki
  http://www.youtube.com/watch?v=KDK2AVGobdA

  Weles, Opiekun Swiata Nawii jest Medrcem Bogow i Bogiem Medrcow

  OdpowiedzUsuń