jagaa

jagaa

niedziela, 24 stycznia 2016

Perfidna PO i ziomale są w stanie upokorzyć Państwo Polskie, by zatrzymać władzę i stołki
Poniżej tekst z filmiku z YT, zgadzam się z wypowiedzią Maxa Kolonki w 100%, więc cytuję w całości;

"Upokorzenie Polski na arenie międzynarodowej ; polska Premier Beata Szydło była przez 3 godz. przesłuchiwana przez polityków komisji europejskiej, właściwie trzeciorzędnych polityków tej komisji, zarzucających Polsce, że Polska łamie zasady państwa prawa. Było to pierwszy raz w historii, kiedy reguła państwa prawa miała zastosowanie w Unii Europejskiej (...) POLSKA PIERWSZYM PAŃSTWEM EU OSKARŻONYM O ŁAMANIE REGUŁY PAŃSTWA PRAWA.
Polska, która pierwszy raz ma u siebie w swej z kolei historii ćwierćwiecznej, III RP, ma u siebie w Polsce w pełni konserwatywny rząd u władzy. SKARGĘ DO UE ZAINICJOWAŁY SIŁY LIBERALNE KTÓRE PRZEGRAŁY WYBORY W POLSCE i uzyskały one poparcie u trzech polityków UE ;
u pana Timmermansa - to jest Holender, który odpowiada za tę właśnie regułę "państwa prawa",
u Niemca czyli u pana Oettingera, który odpowiada za media w Komisji Europejskiej,
i u pani Very Jourova, która odpowiada za "sprawiedliwość" - wymiar sprawiedliwości w Komisji Europejskiej, która jest związana z partią ANO należącą do biznesmena, tego który założył tą partię, i sama jest byłą biznesmenką podejrzaną o łapówkarstwo w 2006 roku a teraz odpowiada ona za wymiar sprawiedliwości w Komisji Europejskiej. To są politycy liberalni.

Na czym skarga ta merytorycznie polega? że polskie państwo łamało te właśnie "reguły państwa prawa", ponieważ:

1. Rząd w Polsce zignorował postanowienia TK
2. TVP i RADIO podlega pod rząd a nie KRRIT
Na czym polega reguła praworządności państwa prawa? Ona polega na tym, że "państwo musi łamać praworządność U SIEBIE" , jeżeli jest takie podejrzenie, że państwo systematycznie łamie praworządność u siebie, to w takim razie może być zastosowane trójstopniowy mechanizm.
Tyn pierwszym stopniem mechanizmu jest to, że takiego delikwenta się bierze i stawia się przed komisją, tak jak miało to miejsce teraz, to był ten pierwszy punkt, przedstawia się mu zarzuty, słucha się opini.
Po drugie; UE wystosowuje taką swoją rekomendację, właściwie nakaz, jak ma to państwo postępować dalej, żeby nie łamać tego prawa
Po trzecie; jezeli nie stosuje się, to musimy monitorować czy też państwo stosuje się czy też nie stosuje się i jeżeli nie będzie się stosowało, to możemy zastosować artykuł 7- czyli wykluczyć to państwo z praw członka UE w takim ciężkim przypadku a w lżejszym przypadku możemy (ue) wyrzucić ich z EBU  czyli Związek Europejskich Nadawców a także możemy ich wykluczyć z konkursu Eurowizji

Jezeli teraz się uśmiecham, to przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać.
Polska Premier Beata Szydło odpowiadała na te zarzuty, już Państwo słyszeli, 
"(..) Uważam, że Polska nie zasługuje na to, żeby być w tej chwili oceniana przez Komisję Europejską, bo w Polsce nie są łamane ani prawa człowieka ani zasady demokratycznego państwa prawa, a wszystkie sprawy, które w tej chwili są w Polsce realizowane, realizowane są zgonie z Konstytucją, ustawami, traktatami UE. (...) I nauczyła nas nasza historia, o której też tutaj była mowa, że nasze polskie sprawy powinniśmy załatwiać w naszym polskim domu. Bo ilekroć załatwiali je za nas inni, wychodziliśmy na tym bardzo źle. 
Myśmy wygrali wybory, ale wygraliśmy wybory tylko dlatego, że tak wybrali Polacy. I będziemy realizować ten program, na który Polacy dzisiaj czekają. Bo bardzo często mają niestety poczucie tego, że nie było do tej pory wystarczającej sprawiedliwości dla wszystkich obywateli. (...)
Polska nie zasługuje dzisiaj na to, być na cenzurowanym. 
Jeszcze raz przypomnę; Trybunał Konstytucyjny - musieliśmy zmienić ustawę, ponieważ poprzedni rząd w czerwcu 2015 r. skierował projekt ustawy, przyspieszył pracę nad projektem ustawy, który, co ciekawsze, został złożony w 2013 r. ale przez dwa lata nic nie zrobiono, dopiero po przegranych wyborach przez poprzedniego Prezydenta, przyspieszono. Złamano Konstytucję, co orzekł TK!
My chcemy doprowadzić do tego, żeby były równe prawa, żeby opozycja miała większość w TK, taka jest nasza propozycja. 
Mówicie Państwo o mediach, przecież takie zasady, na jakich budujemy w tej chwili media w Polsce są chociażby media we Włoszech i w innych państwach europejskich. (...) Nie robimy niczego, czego nie ma w innych państwach europejskich (...)" - wypowiedź Premier Polski Beaty Szydło z 19-01-2016 r. w Strasburgu. 


Moja (wypowiedź Maxa Kolonko) ocena tego jest taka; Premier Polaki Beata Szydło w ogóle nie powinna tam być. Na tym etapie nie powinno być tam Premier Polski, dlatego, że to nie jest ten pułap, nie ten etap...Na tym etapie trzeba było wysłać tylko list, wysłać pana Ziobre, żeby tę sprawę załatwił, ona była tam najważniejszą osobą, ona (p.Premier) musiała słuchać tam tych trzeciorzędnych polityków, którzy szczekali jak takie "Jenkins dog" jak takie kundle na podwórku, wobec Premier składali jej zarzuty różnego rodzaju, ona tam nie powinna w ogóle być, nie powinna angażować autorytetu Premier do takiej sprawy na takim etapie. Żeby słuchać jakiegoś rozczochranego Belga, (Verhofstadt) {  Verhofstadt oprócz bycia europosłem reprezentuje firmę Exmar, która zawarła z Gazpromem umowę na dostarczanie rosyjskiej spółce 500 000 ton skroplonego gazu ziemnego rocznie. link do artykułu TUTAJ}, który mówi "czy pani jest za czy pani jest przeciw, bo pani być może angielskiego języka nie zna". Oni mają szczęście, że tam była polska Premier, bo gdybym tam ja był, to ten rozczochrany Belg (Verhofstadt Guy) wyglądałby tak, jakby piorun w niego strzelił! Ona (p. Premier Szydło) tam w ogóle nie powinna być dlatego, że to nie jest ten etap, ona jest najważniejszą osobą tam, ona jest państwem polskim, rządem polskim, ona reprezentuje tam wszystkich tych ludzi, któzy w demokratycznych wyborach głosowali na nią.
aluzja w formie foto pochodzi ze strony http://niezalezna.pl/75188-verhofstadt-i-jego-koledzy-w-orkiestrze-putina

  (...) Nie wyobrażam sobie żeby prezydent Cameron był na takich przesłuchaniach obecny i uczestniczył w całym tym cyrku. To był błąd, ale oni to wypchnęli i zrobili to, być może, licząc na to, że rzeczywiście Premier tam pójdzie, zrobi tam porządek i rzeczywiście ona pokazała się, co jest na plus, od strony inteligentnej, kulturalnej, elokwentnej i merytorycznie przygotowanej do całej tej debaty, czego nie można powiedzieć o tamtych ludziach.
Dwa: Cała ta sprawa, nie wiem czy jest to w ogóle jest prawnie dozwolone, nie jestem prawnikiem, ale prawo ma pewną logikę, nie wiem czy regułę państwa prawa można zastosować w tym przypadku, dlatego, że tam jest mowa o "systematycznym" łamaniu praworządności, a nie można powiedzieć o systematycznym łamaniu praworządności, dlatego, że ci ludzie rządzą dopiero dwa miesiące.  (..)To są wewnętrzne przemiany w państwie polskim, do których państwo polskie i każde państwo niezależne ma do tego pełne prawo i Unia Europejska nie nic do tego. (...)
Jak na razie nie ma na to dowodów, że w Polsce łamie się regułę praworządności. (...)
Oni mogą sobie robić w państwie polskim co chcą, ponieważ mają legitymizację narodu, który ich wybrał! i UE nie może w to ingerować, ta sprawa w ogóle dalej nie pójdzie, nie ma na to żadnych szans. W marcu zobaczycie Państwo, że wszystko rozejdzie się po kościach a ci wszyscy politycy szczekający nam na Polskę nie będą mieli nic do powiedzenia. To była jedna wielka szopka przygotowana i zorganizowana przez liberalną opozycję.
I dwa: pan Tusk po tym wszystkim powiedział: " To jest smutny dzień, że pierwszy raz właściwie, tak, pierwszy raz w historii naszej obecności w UE, jesteśmy przedmiotem raczej smutnej debaty, przedstawiciele polskich władz muszą bronić swoich racji, które są kwestionowane i które budzą wiele emocji." 
Powiem tylko w ten sposób: panie Premierze, ze wszystkich wystąpień Premiera Tuska w całej jego karierze nie widziałem, użyję celowo tego słowa, bardziej perfidnego wystąpienia jak to. Przecież to wyście to wszystko zorganizowali, to wyście przygotowali cały ten spektakl, ten cyrk, żeby upokorzyć Premier, żeby upokorzyć siły konserwatywne w Polsce, żeby upokorzyć Polskę w tym wszystkim. Ponieważ chcieliście wszystko  co wam leży na sercu to, to żeby rządzić i trzymac się stołków. I to tylko pokazuje jak wy (platforma) myślicie, że jesteście w stanie upokorzyć Państwo Polskie, zrobić właśnie smutną sprawę dla Polski, upokorzyć Polskę, upokorzyć godność Polską, wszystko tylko po to, żebyście mogli dalej rządzić. Sham one you! 

Trzy:  EBU i cała ta, Konkurs Eurowizji; (...) EBU ja znam bardzo dobrze tych ludzi, to jest związek europejskich nadawców, to co oni robią polega m.in. na tym, że jeżeli macie Państwo korespondenta w Nowym Jorku łączy się z Warszawą, to ten przekaz idzie właśnie przez EBU, po łączach EBU, ale POLSKA PŁACI za to olbrzymie pieniądze, nota bene za duże, panie Kurski, pieniądze, wy jesteście ich klientem a nie odwrotnie, możecie powiedzieć: Panowie, my z was rezygnujemy... ja bym chciał, żebyście się przyjrzeli tym umowom z EBU, ponieważ one są za wysokie, ja to wiem, (...) możecie wynegocjować zupełnie lepsze stawki, wy jesteście klientem a nie odwrotnie, to wy możecie wyrzucić ich, ale oni nie mogą wyrzucić was. 

I druga sprawa to jest konkurs Eurowizji;
Proszę Państwa, oglądanie babochłopa w konkursie Eurowizji, czy to jest zakaz oglądania babochłopa w konkursie Eurowizji, to nie jest kara, tylko to jest nagroda dla każdego cywilizowanego obywatela na tej planecie.

Trzy: Media liberalne w Polsce przystąpiły teraz do ataku. Plan A był wykonany, tzn politycy zrobili swoje, teraz media liberalne mówią plan B, czyli robią "echa" - co mówią na ten temat media na świecie? -  Jaką zrobiliśmy szopkę, czy teraz skrytykują ten rząd polski, czy nie, zobaczmy (...)
80tys. Polaków podpisało petycję o ograniczeniu udziału kapitały niemieckiego w mediach na terytorium Polski. Zrobić to samo, co zrobili Rosjanie, od tego roku (2016 r.) weszła ustawa ograniczająca kapitał zagraniczny na terenie Rosji. (...) To samo trzeba zrobić w Polsce, ja złożyłem petycję, ponieważ uważam, że oni ingerują w życie polityczne w Polsce. Noe są dziennikarzami, oni nie ingerują, oni prowadzą aktywną działalność polityczną na terytorium Polski. 

I Państwo mówiliście mi: "dlaczego pan mówi o kapitale tylko niemieckim a nie zagranicznym?"
A ja mówię: "ja nie mam problemu z Chinami i kapitałem chińskim, chińskich gazet nie widzę w Polsce, ale widzę gazety Ringier Axel Springer, dlatego mówię o kapitale niemieckim."
Ale potem mówię zaraz, widzę kapitał amerykański, tak owszem, ale oni stonowali znacznie, jeśli chodzi o internet, po tych wyborach oni znacznie stonowali swoją retorykę, jeśli chodzi o to co robi rząd. Natomiast teraz czytam, właśnie w internecie, patrzę, i tam jest właśnie w TVNie, napisane jest echa-echa, więc czytam jakie to są echa, (...) Washington Journal pisze: że pani Premier zupełnie straciła panowanie nad sobą i dyskusja będzie dalej kontynuowana (...) ale zaraz mówię, przecież ja tak nie czytałem, Washington Journal   czytałem  dzisiaj rano jak piłem kawę w sklepie, i tam było napisane: "że Premier Szydło straciła cierpliwość po tym, jak ktoś powiedział, że polskie państwo jest państwem nacjonalistycznym i, że powiedziała, ze cała ta debata nie powinna mieć w ogóle miejsca." i to była puenta całego tego artykułu. Ale to, co oni zrobili (Ringer Axel Springer) oni cytują tę dziennikarkę PAP, która to napisała na blogu swoim The Wall Street Journal, ona może pisać co chce, ale to nie jest opinia gazety (Washington Journal)! (...)

I trzy, ostatnia sprawa: W tym samym czasie, kiedy Premier Polski była przesłuchiwana przez ten trzeciorzędny g...? polityków komisji europejskiej, w tym samym czasie przez te trzy godziny OSIEM TYSIĘCY NIELEGALNYCH IMIGRANTÓW przekroczyło granicę UE. W tym samym czasie, kiedy Premier Polski była przesłuchiwana przez tego rozczochranego Belga, w tym samym czasie kobiety na ulicach Europy były macane, molestowane przez arabów, i nie mówcie mi, że przez południowo wyglądających ludzi tylko przez arabów. Nauczcie się mówić jak jest! W tym samym czasie, kiedy elegancja kobieta z Polski była przesłuchiwana przez rozczochranego Belga w tym samym czasie UE chwieje się wam w posadach zalewana falą imigrantów jakiej w życiu historii UE nie było i za to wszystko odpowiada Kanclerz Niemiec Angela Merkel, która tam powinna być zamiast polskiej Premier i odpowiadać na te pytania dlaczego doprowadziła UE do upadku!
Tak, powiedziała Premier Szydło bardzo ważną rzecz, Polska jest championem, będzie championem, ja to mówiłem w Max TV, że będzie liderem, Polska będzie championem Europy, ponieważ to siły konserwatywne mogą Europę ocalić, ponieważ siły liberalne, tak jak w Polsce tak i w Europie, doprowadzają Europę do upadku. 
Mariusz Max-Kolonko "Mówię jak jest" Nowy Jork"
  

Petycja o ograniczenie kapitału niemieckiego w mediach na terytorium Polski


 
 4 komentarze:

 1. Jak zwykle celnie. Podpisuję się obiema rękami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolonko dobrze prawi i uważam tę kwestię za ważną, dlatego taki artykuł :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiemy jakie podejście do tego tematu ma większość Polaków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie.

   P.S. Świetne koszulki i inne gadżety i duży PLUS za promocję polskich rzeczy bez "zapomogi" unijnej. Świetny pomysł. Polecam stronę na pasku.
   Pozdrawiam

   Usuń