jagaa

jagaa

poniedziałek, 23 czerwca 2014

POLSKA MÓWI NIE DLA UBOJU RYTUALNEGO !!!

Jak czytam rano takie wiadomości to mnie szlag trafia, można być cepem, idiotą od urodzenia, ale żeby być tak bezczelnym i mówić, że deszcz pada jak ci po gębie plują?!

Już wiemy dlaczego podniesiono wiek emerytalny, podatki itp. teraz nie trudno domyśleć się dlaczego Piechociński pcha do przodu ustawę o uboju rytualnym... Piechociński to powinien taczkę z gnojem pchać a nie ustawy! A rząd powinien "kury szczać prowadzać a nie politykę uprawiać"!!!

POLITYCZNY RYTUALNY UBÓJ DLA RZĄDU A NIE ZWIERZĄT!


dzisiaj 06:24

"Rzeczpospolita": czy osłabiona PO zgodzi się na ubój

Na dzi­siej­szym po­sie­dze­niu Sejmu po­słów czeka po­now­ne gło­so­wa­nie nad ubo­jem ry­tu­al­nym. We­dług "Rzecz­po­spo­li­tej" PSL sta­wia spra­wę na ostrzu noża i tym razem liczy na suk­ces.
- Od tego czy możemy liczyć na PO, zależy czy Platforma będzie mogła liczyć na nas, powiedział gazecie jeden z czołowych polityków PSL, w samym środku afery taśmowej dając do zrozumienia, że od poparcia ważnej dla ludowców ustawy zależy m.in. wynik głosowania nad wotum zaufania dla niektórych ministrów.
Budzący kontrowersje ubój rytualny był w Polsce legalny do końca 2012 r., bo przepisy w jego sprawie zakwestionował Trybunał Konstytucyjny. Rząd próbował go przywrócić, ale w budzącym wiele emocji głosowaniu podzielił się Klub PO.
Krajowa Rada Izb Rolniczych twierdzi, że wskutek obniżenia importu wołowiny i drobiu przez kraje arabskie i Turcję polscy producenci stracili 2 mld euro. Jej zdaniem pochodzące z Polski zwierzęta wciąż ubija się rytualnie, tyle że w rzeźniach poza granicami kraju.
Więcej w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".
(bp)

za  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-czy-oslabiona-po-zgodzi-sie-na-uboj/p5lpf
26 czerwca 2014r. szykuje się kolejne głosowanie nad legalizacją uboju rytualnego - miejmy nadzieję, że posłowie zagłosują ponownie przeciwko legalizacji i że będzie to ostatnia taka próba.

Żeby jednak pomóc posłom PO w podjęciu odpowiedniej decyzji, należy ich poinformować, nad jak kłamliwym projektem będą głosować. Po raz kolejny proszę więc was o wysyłanie w tym tygodniu maili do posłów PO, aby mogli w pełni świadomie głosować nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt.

Akcja dotyczy tylko posłów PO, ponieważ jak dobrze wiecie kluby PiS, SLD i TR zadeklarowały, iż są przeciwne legalizacji uboju rytualnego.

Lista maili posłów PO:
http://tnij.org/h83pb8k

Proponowana treść maila:

Szanowna Posłanko, Szanowny Pośle,

W związku z tym, iż 26 czerwca odbędzie się głosowanie nad „obywatelskim” projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, chcę zwrócić uwagę na kilka podstawowych klamstw i zagrożeń związanych z jego przyjęciem.

KŁAMSTWO NR 1:
Cena za kg wołowiny spadła po wprowadzeniu zakazu uboju rytualnego do 2zł/kg.
Według najnowszych danych cena kg wołowiny wynosi 5,6-6,5 zł/kg.
http://www.topagrar.pl/quotes/bydlo/caly-kraj/

Nie można więc wiązać spadku ceny z zakazem uboju rytualnego.

KŁAMSTWO NR 2:
Nakaz ogłuszania godzi w wolności religijne grup wyznaniowych.
Europejski Trybunał Praw Człowieka stwierdził już, iż o naruszeniu wolności religijnej można mówić tylko jeśli uniemożliwiony będzie dostęp do mięsa uzyskanego zgodnie z nakazami religijnymi.
http://hudoc.echr.coe.int/sites/eng/pages/search.aspx?i=001-58738 (punkt 80)

W Polsce wyznawcy odpowiednich religii mogą nabywać mięso pochodzące z uboju religijnego przeprowadzonego poza granicami Polski na tych samych zasadach co inne osoby spożywające mięso wyprodukowane poza Polską.

KŁAMSTWO NR 3:
Prawo unijne wymaga, aby można było dopuścić ubój religijny bez ogłuszenia.

Zgodnie z art. 26 rozporządzenia 1099/2009 oraz konwencją o ochronie zwierząt przeznaczonych do uboju każdy kraj Unii może odstąpić od zezwolenia na wykonywanie uboju bez ogłuszenia.

ZAGROŻENIE NR 1:
Prokurator Generalny Andrzej Seremet w swojej opinii do projektu obywatelskiego stwierdza, że ma on liczne braki legislacyjne, co stanowi podstawę do skierowania tego projektu do Trybunału Konstytucyjnego, jako niezgodnego z konstytucyjnymi zasadami prawidłowej legislacji.
http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/0/D812F4895F3BFB0AC1257CE500495009/%24File/2349-002.pdf

ZAGROŻENIE NR 2:
Jak stwierdzają Prokurator Generalny Andrzej Seremet (http://tnij.org/0heh47l) oraz sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku prof. Ewa Łętowska (Europejski Przegląd Sądowy, nr 11 i 12, 2013r.), Polska nie ma możliwości wycofania się z raz podwyższonego standardu dobrostanu, tj. z zakazu przeprowadzania uboju religijnego bez ogłuszenia.
Przeforsowanie projektu będzie skutkować skierowaniem skargi na Polskę do Komisji Europejskiej, a następnie sprawę o naruszenie prawa unijnego przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości, co jest związane z naruszeniem przez Polskę kar pieniężnych.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe punkty, pomimo iż projekt prezentowany jest jako obywatelski, zasługuje on tylko na odrzucenie w pierwszym czytaniu.za https://pl-pl.facebook.com/nie.dla.uboju.rytualnego

Należy sobie zadać pytanie dlaczego PSL tak zawzięcie próbuje przeforsować nielegalny dotąd ubój rytualny, czy wzięli może "co nieco" od gmin żydowskich????? W świetle afery taśmowej takie pytanie jest jak najbardziej na miejscu, sami politycy przyznają, że aby coś przeszło trzeba dobrze posmarować temu, który ma "najdłuższego".  
Czy PO zagłosuje za ubojem rytualnym w zamian za poparcie PSLu? brudna polska polityka. 

"Jedynymi ofiarami afery (podsłuchowej - red.) będą biedne zwierzęta.Za poparcie rządu Tuska, PSL żąda przywrócenia uboju rytualnego. Rzeź zwierząt zamiast ministrów" - napisała na Twitterze Joanna Senyszyn z SLD.
za http://www.wprost.pl/ar/453264/Senyszyn-Ofiarami-afery-beda-zwierzeta-Rzez-zwierzat-zamiast-ministrow/ 

 http://otoz.pl/manifestacja-przeciwko-planom-legalizacji-uboju-rytualnego/

Wszyscy, którzy w Polsce domagają się legalizacji uboju rytualnego proponuję, by rytualnie oddalili się do swoich krajów i tam rytualnie ubijali sobie co im się podoba. Żydzi niech domagają się uboju rytualnego w swoim kraju Izrael, muzułmanie w swoich afrykańskich piaskach, a od Polski ręce precz!

2 komentarze:

 1. Jeżeli rządziło będzie w koalicji z PO także Polskie Stronnictwo ludowe i będzie popierało lobby hodowców zwierząt futerkowych to będzie nadal zło wobec zwierząt futerkowych jak i mięsnych oraz gospodarskich . Według oceny ludzi wrażliwych na cierpienia zwierząt i złe ich traktowanie - to politycy i sympatycy PSL w większości są to barbarzyńcy a zwierzęta wg. ich nie czują i nie myślą . Sposób myślenia niektórych osób w zabijaniu zwierząt jest zły i zatrzymał się w średniowieczu a nawet wcześniej np. jak to było u ludów pierwotnych koczowniczych . Lekceważenie przez brak należytej opieki i właściwych warunków bytowych zwierząt jest jeszcze zbyt częste .Liczy się kasa grupy rzeźników i hodowców na fermach . Złe obchodzenie się ze zwierzętami na wsiach jest ale przez nagłaśnianie medialne i karanie za drastyczne działania i zagłodzenia jest coraz rzadsze.Dlatego nie dziwmy się ,że oni w ubojach rytualnych nic złego nie widzą jak i w obozach koncentracyjnych dla zwierząt futerkowych gdzie panują cierpienia , strach i ból zwierząt . Ludzie dzieli się na tych co to zrobią np. sposób zabijania z zadawaniem bólu i powolnym umieraniem jak i na tych co to nie zrobią .czy na tych co protestują przeciw złu i takim praktykom na wsi i w ubojniach oraz fermach . Jak i na tych co futra kupią i założą na siebie i na tych co nie kupią z przyczyn humanitarnych i pojmowania cierpienia zwierząt jak i dostrzeganiu ludzi którzy się nad nimi znęcają .Nadal są widoki psów na wsi z rozpadającą się budą i brakiem wody nawet w upały a przypadki medialne głodzenia ,bicia ,zaniedbania różnych zwierząt są zbyt częste .Transport koni ,krów ,świń poprawił się ale przypadki karne i kryminalne nadal występują. O własnych ubojach na wsi świń i pozbywania się psów nie będę pisała bo są zbyt drastyczne a korzystanie z pistoletu ogłuszającego w posiadaniu odpowiednich i przeszkolonych ludzi mało wykorzystywane . Pamiętacie jak PSL walczył o chów klatkowy kur i oburzał się na zalecenia Brukseli o zwiększeniu wielkości klatek w centymetrach bo krzywda stanie się hodowcom . .Hodowcy poprawili wielkość klatek i krzywda im się nie stała .Podobnie PSL protestował w sprawie zakazu dotyczącego specyficznego maszynowego tuczu gęsi w celu pozyskania przerośniętych wątróbek ale UE im zabroniła znęcania się więc obecnie nie zadają bólu gęsiom . Życzę smacznego mięsa tym co o tym nie chcą wiedzieć lub się tym nie przejmują lub problemu nie widzą. Na zakończenie dodam ,że jest coraz większa grupa rolników i tzw. chłopów którzy dbają o zwierzęta mięsne i pilnujące a sposób zabijania nie jest im obojętny .Jest coraz większa grupa rolników i wyborców która nie utożsamiają się z PSL nie tylko z powodów politycznych i siedzenia ich w sejmie ale z powodów ,że nie chcą uczestniczyć w tym barbarzyństwie i wiedząc ,że są w 21 wieku i zależy im na dobru zwierząt którymi się opiekują czy pracując przy nich .
  Na końcu pytam się tych co jedzą mięsa z uboju rytualnego bo skoro są tak religijni w tym przypadku - to czy Chrystus życzyłby sobie aby zadawać takie cierpienia zwierzętom w pełnej świadomości bólu i mękach w imię rytuału religijnego i czy mięso z cierpienia zwierzęcia jest koszerne ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie ludzie, którym nie jest obojętny los zwierząt nad którymi pastwią się ludzie powinni głośno o tym mówić, pisać, zwracać uwagę itp. itd. Nie ma rzeczy niemożliwych, a stojąc biernie z boku nic nie zmienimy.
   Przypomnę głośną sprawę Acta - ludzie szybko wybili z głowy Tuskowi cenzurę internetu - więc nikt nie może mówić, że nic nie może, to nic nie zmieni, jeden człowiek nic nie zdziała itd. Jeśli kropla powiedziałaby "nie jestem potrzebna" nie byłoby oceanu.

   Jednak nie zgodzę się z Tobą w kwestii porównania ludzi popierających ubój rytualny do dawnych ludów koczowniczych - oni zabijali zwierzęta by przetrwać a dzisiaj kaleczy się i zabija zwierzęta dla pieniędzy, dla zabawy (np. obrzydliwe hiszpańskie korridy) Zwierzęta traktowane są przedmiotowo, jak rzecz na której można zrobić dobry biznes.
   Poza tym nieczułość na los zwierząt zaszczepiły w ludziach religie objawione, twór, który wraz z mózgiem pożera im sumienie. Ludzie oddalili się od Przyrody "czyniąc sobie ją poddaną".
   Żeby z czymś walczyć należy wiedzieć gdzie jest tego początek ;
   Czyż to nie z "cudownej" biblii płynie jad przeciw wszystkiemu co na Ziemi żywe?........

   Cyt.
   "Noe zbudował ołtarz dla Pana i wziąwszy ze wszystkich zwierząt czystych i z ptaków czystych złożył je w ofierze całopalnej na tym ołtarzu. Gdy Pan poczuł miłą woń, rzekł do siebie: “Nie będę już więcej złorzeczył ziemi ze względu na ludzi, bo usposobienie człowieka jest złe już od młodości"

   " Będziesz jadł twoje własne potomstwo, ciała twoich synów i córek, które dał ci Pan, Bóg twój, w czasie oblężenia i ucisku, jakim uciśnie cię twój nieprzyjaciel. (54) Mężczyzna najbardziej między wami wybredny i wypieszczony będzie zazdrościł swemu bratu i umiłowanej swojej żonie, i swoim dzieciom, które jeszcze pozostały, (55) tak iż nie da żadnemu z nich ani kawałka z ciała swoich dzieci, które będzie zjadał, gdyż nic mu nie pozostało w oblężeniu i ucisku, jakim uciśnie cię twój nieprzyjaciel we wszystkich twoich miastach. (56) Kobieta najbardziej między wami wydelikacona i wypieszczona, która nigdy nie próbowała postawić stopy swojej nogi na ziemi, ponieważ była zbyt wypieszczona i wydelikacona, będzie zazdrościć umiłowanemu swemu mężowi i swemu synowi, i córce (57) nawet łożyska, które wychodzi spomiędzy jej nóg, i nawet swoich dzieci, które porodzi, gdyż sama potajemnie zjadać je będzie z braku czegokolwiek innego w czasie oblężenia i ucisku, jakim uciśnie cię twój nieprzyjaciel w twoich miastach. (58) Jeżeli nie będziesz pilnie spełniał wszystkich słów tego zakonu, zapisanych w tej księdze, w bojaźni przed chwalebnym i strasznym imieniem Pana, Boga twego,(Księga Powtórzonego Prawa 28:15-58) ”

   "A jak Pan radował się, wyświadczając wam dobro i rozmnażając was, tak radować się będzie, gubiąc was i tępiąc”
   "“Nie myślcie, że przybyłem, aby przynieść pokój na ziemi: Nie przynoszę pokoju, ale miecz. Gdyż przybywam, aby poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę ze swą matką oraz synową ze swą teśiową i wrogiem człowieka będą ci z jego najbliższego otoczenia.” I.T.D - i jaka mentalność narodzi się w człowieku, który klepie takie brednie?

   Usuń